banner2

Emekli bayram ikramiyesine rekor zam geliyor! Bu rakam ilk kez açıklandı

Emeklilere yılda iki kez verilen bayram ikramiyesine zam yapılıp yapılmayacağı hususu vatandaşlar tarafından merak edilirken hükümetin emekli ikramiyelerine zam kararı aldığı iddia edildi. İşte emekli vatandaşlara ödenecek toplam ikramiye tutarı...

Ekonomi 20.02.2023, 11:32
Abone ol

Emeklilerin Ramazan ve Kurban Bayramı olmak üzere, yılda iki kez aldığı bayram ikramiyelerine zam geleceği ihtimali Ankara kulislerinde dillendirilen konular arasında bulunuyor. Asgari ücrete yapılan yüzde 50'lik zam ve en düşük emekli maaşının 5 bin 500 TL seviyesine çıkartılması neticesinde emekliler bayram ikramiyesi zam haberlerini beklemeye başlamıştı.

Ramazan Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte bu yönde beklentiler arttı. Hükümet de vatandaşın talebine karşılık verdi. 

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİ NE ZAMAN VERİLECEK?

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yayımlanan 2023 yılı dini günler takvimine göre Ramazan Bayramı'nın ilk günü 21 Nisan. İkramiyelerin bu tarihten önce emekli vatandaşların hesabına yatırılacağı düşünülüyor.

EMEKLİ BAYRAM İKRAMİYESİNE ZAM KARARI

Ankara kulislerinden yansıyan haberlere göre emekli bayram ikramiyesine yüzde 30'luk bir zam yapılacak ve bu zamla birlikte emekli bayram ikramiyesi 1430 TL'ye yükselecek. Böylece emekliler yıl içerisinde toplamda 2860 TL ikramiye alacak. Bu konuda resmi bilgilendirme gelmesi halinde sizleri bilgilendiriyor olacağız.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!