banner2

Elon Musk Twitter'ı aile şirketine çevirdi! Bakın kimleri işe aldı

Popüler sosyal medya platformu Twitter'ı 44 milyar dolara satın almasının ardından birbiri ardına tartışmalı hamleler yapan Elon Musk bu kez de Twitter'ı aile şirketi yapmak istediğini lanse eden bir adım attı ve kuzenlerini işe aldı.

Ekonomi 08.12.2022, 11:05 08.12.2022, 13:02
Abone ol
Elon Musk Twitter'ı aile şirketine çevirdi! Bakın kimleri işe aldı

Dünyanın en zengin iş insanı olmasının yanında bir hayli tartışmalı isimlerden biri olan Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan sonra alışılagelmişin dışında adımlar atmaya devam ediyor. 

KUZENLERİNİ İŞE ALDI

Satın almadan önce kimseyi kovmayacağına dair sözler veren Musk, işler değiştikten sonra üst düzey yöneticiler dahil 7.500 kişilik Twitter çalışanlarından yüzde 70’lik kısmını çıkardı. Onların yerine ise yeni çalışanlar getirdi. Bugün ortaya çıkan haberlere göre Elon Musk, San Fransisco’da bulunan Twitter merkezine iki kuzen işe aldı.

Ünlü iş insanı Elon Musk’ın baba tarafından kuzenleri Andrew Musk, yazılım mühendisliği üzerine çalışırken diğeri James Musk ise Twitter’da tamir işleriyle uğraşıyor.

SÖZ VERDİĞİ HALDE BİNLERCE KİŞİYİ İŞTEN ÇIKARDI

Ünlü iş insanının satın aldıktan çalışanlar için işten çıkarmama sözünü tutmaması ise sosyal medyada yankı topladı. Ek olarak Elon Musk’ın ağır ve uzun çalışma saatlerini kabul etmeyen birçok eleman da kendi isteğiyle istifa etti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!