banner2

Elinde altını olanlar dikkat! Gram altın 1400 TL... ALTIN FİYATLARI için uyardı: Eğer altın onsun o olursa gram altın bir anda rekora gidebilir

ABD Fed faiz kararı ve enflasyon verilerinin açıklanmasının ardından emtia piyasalarında hareketlilik yaşandı. Özellikle Ons altın ve gram altın fiyatlarında ciddi artış gözüktü. Güvenli liman olarak nitelenen altının geleceği hakkında altın ve para uzmanları önemli açıklamalar yapıyor. Türkiye'de altın almak isteyen yatırımcılarda artış gözlemlendi. 

Ekonomi 07.05.2023, 21:29 07.05.2023, 21:31
Abone ol
Elinde altını olanlar dikkat! Gram altın 1400 TL... ALTIN FİYATLARI için uyardı: Eğer altın onsun o olursa gram altın bir anda rekora gidebilir

Güvenli liman olarak nitelenen altına dair internette yapılan sorgulamlar son aylarda yapılan açıklamalar sonrası hız kazandı. Hafta içinde ABD Merkez Bankası FED kararları sonrası son 16 senenin zirvesine geçilirken ons fiyatları 2080 doları aşmıştı. 

FED'in yaptığı faiz kararı sonrası beraber ons atındaki yükselişle birlikte gram altın fiyatları 1302 TL'ye kadar çıktı. Türkiye'de yatırımcıların ise bir numara gözdesi güvenli liman olarak nitelenen altın oldu. Durumun böyle olması sonucu  altına olan talep rekor kırdı. 

ALTIN UZMANINDAN FLAŞ TAHMİN

Yatırımcıların altına fazla ilgi göstermesi sonucu altının ileriki dönemlerde seyrinin nasıl olacağı sorusunu beraberinde getirdi. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı Mehmet Ali Yıldırımtürk, ons altındaki gelen destekle birlikte gram altına rekor talep olduğunu belirtti.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!