banner2

Elektrik ve doğalgaz faturasıyla PTT'ye gidenlere rekor ödeme! 2500 TL ödeme için hemen başvurun

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan yardım paketleri kapsamı önemli ölçüde artırıldı. Fatura desteği de bu imkanlardan biri. Başvurular E-Devlet üzerinden yapılıyor ve PTT’nin sosyal yardımları, doğal gaz ve elektrik desteği de vatandaşlara sunuluyor. Yardım kampanyası başvuru ekranı bugün itibariyle açıldı. İşte detaylar...

Ekonomi 16.03.2023, 09:05
Abone ol
Elektrik ve doğalgaz faturasıyla PTT'ye gidenlere rekor ödeme! 2500 TL ödeme için hemen başvurun

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından maddi sıkıntılar nedeniyle doğalgaz ve elektrik faturası ödeyemeyenler bu destekten yararlanabiliyor.

BAŞVURU EKRANI BUGÜN AÇILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan yardım paketleri kapsamı önemli ölçüde artırıldı. Fatura desteği de bu imkanlardan biri. Başvurular e-Devlet üzerinden yapılıyor ve PTT’nin sosyal yardımları, doğalgaz ve elektrik desteği de vatandaşlara sunuluyor. Yardım kampanyası başvuru ekranı bugün itibariyle açıldı.

BAŞVURU NASIL YAPILIR?

PTT’nin sosyal yardım programı çerçevesinde, faturalardaki artan giderler doğal gaz ve elektrik desteğiyle desteklenecek. Vatandaşlara yapılan yardımlar detaylı olarak açıklandı. Doğalgaz ve elektrik desteği için e-Devlet başvurusu yapmak için sosyal yardım başvuru hizmeti bölümünü seçmeniz yeterli. Başvurunuz onaylanırsa, size sunulan formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurmanızın ardından para PTT aracılığıyla tarafınıza ödenecektir.

DOĞALGAZ VE ELEKTRİK DESTEK ÖDEMELERİ ARTIRILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, elektrik yardımıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu ve programın başvurusu onaylanan ancak ETD alamayacak durumdaki hanelere elektrik tüketim yardımı verme çalışmalarının tamamlandığını belirtti. Bu doğrultuda, 1-2 kişilik hanelere 75 kilovat saat (108 TL) karşılığında elektrik tüketim desteği, 3 kişilik hanelere 100 kilovat saat (144 TL) karşılığında elektrik tüketim desteği ve 4 kişilik hanelere 125 kilovat saat (180 TL) elektrik tüketim desteği verilecek. 5 ve üzeri kişi için ise 150 kilovat saat (216 TL) elektrik tüketim desteği verilecektir.

Yanık doğalgaz yardımı hakkında da açıklama yaptı. Yanık, “2023 kış sezonu için desteklerimizi yükselttik. Vatandaşlarımız için ilden ile değişen yıllık yardım tutarını 415 lira ile 1150 liradan, 900 lira ile 2500 lira arasına çıkardık” dedi

PTT'DEN NAKİT KREDİ İMKANI

PTT, TC kimlik numarası ile kampanyaya katılan vatandaşlara 10 dakikada 100 bin TL’ye kadar nakit kredi ödemesi yapabilme imkanı sağlıyor. Kredi notunuz düşük olsa bile doğru faiz oranları ile ödeme yapabileceğiniz kredi kampanyası ile kredi başvurusunda bulunursanız onay almanız mümkün.

PTT aracılığıyla ihtiyaç kredisi başvurusunda bulunan ve nakit kullanmak isteyen tüm vatandaşların ödemeleri, işlemlerini tamamlamak için TC kimlik kartlarını kullanmaları halinde aynı gün yapılacak. Ancak bu hizmetlerden sadece bireysel müşteriler ve emekli müşterileri faydalanabilirler.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!