Elektrik faturasına itiraz edilebilir mi? Elektrik faturasına nasıl itiraz edilir?

Elektrik faturasının fazla geldiğini düşünen vatandaşlar, itiraz etmenin yollarını arıyor. Peki, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’na nasıl dilekçe yazılır? Elektrik faturasına itiraz etmenin yolları ne?

Ekonomi 10.02.2022, 12:43 10.02.2022, 12:52
Abone ol
Elektrik faturasına itiraz edilebilir mi? Elektrik faturasına nasıl itiraz edilir?

EPDK Başkanı Mustafa Yılmaz, vatandaşların en ufak bir tereddüdü olması halinde internet sitesindeki fatura hesaplama modülünü kullanarak, herhangi bir hata tespit etmeleri durumunda kuruma başvuru yapabileceklerini duyurmuştu. Peki, elektrik faturalarına nasıl itiraz edilir? Elektrik faturasına itiraz edilebilir mi? İşte merak edilen soruların yanıtları...

ELEKTRİK FATURASINA NASIL İTİRAZ EDİLİR?

Kişi elektrik faturasının normalden daha yüksek geldiğini düşünüyorsa ilk yapılması gereken dilekçe yazmaktır. Dilekçeyi yazan kişi belgeyi, hizmet birimleri ya da işletme müdürlüklerine doğrudan ulaştırabilir, posta ya da e-posta yoluyla itirazını bildirebilir veya müşteri hizmetleri üzerinden kayıt oluşturabilir. Ayrıca elektrik dağıtım şirketlerinin web sitelerinde yer alan fatura itiraz bölümü üzerinden bir itiraz kaydı oluşturmakta diğer seçenekler arasında.

EPDK’nın internet sitesinde şikayet ile ilgili verilen bilgide, ”Kurumumuz portalından yapmış olduğunuz başvurularınız ile CİMER aracılığıyla Kurumumuza ulaşan başvurularınızın durumunu ve verilen cevapları yine bu portaldan takip edebilirsiniz.” ifadeleri yer almaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!