Yandex Metrica

Elektrik faturalarına 650 liralık destek: Faturası yüksek gelenler e-devletten başvurun! Hane sayısına göre ne kadar ödeme yapılıyor?

Elektrik faturalarına 650 liralık destek: Faturası yüksek gelenler e-devletten başvurun! Hane sayısına göre ne kadar ödeme yapılıyor?

Elektrik faturalarına dair yaşanılan bu gelişme çok konuşulacak. Faturası yüksek gelenlere e-devletten 650 liraya kadar destek sağlanacağı söylendi. İşte konuya dair tüm detaylar...

Ekonomi

23.01.2024, 21:00

Elektrik faturalarına dair meydana gelen bu gelişme uzun bir süre konuşulacak. Faturada adı soyadı yazan ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek ödemesi yapılacağı açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahiplerine maddi destek verileceği belirtildi.

50 yaş altı 3600 primle erken emeklilik müjdesi! Yeni EYT Meclis'e girdi: Tarih belli oldu 50 yaş altı 3600 primle erken emeklilik müjdesi! Yeni EYT... Haberi Görüntüle

İslam Memiş'ten 'Trump' uyarısı: Bu hafta... İslam Memiş'ten 'Trump' uyarısı: Bu hafta... Haberi Görüntüle

E-DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURUN

E Devlet üzerinden yatırılacak faturalar için vatandaşların T. C kimlik numarası ve e-Devlet şifrelerini kullanması yeterli olduğu belirtilerek e-Devlet üzerinden elektrik yardımı ile fatura ödemesi için aşağıdaki adımları takip edebilecekleri ifade edildi.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında, Enerji ve Tabii Kaynaklar, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği ile Ticaret Bakanlıklarının 2023 yılı bütçelerini görüşmek üzere toplandığı belirtilerek İhtiyaç sahibi hanelere elektrik tüketim desteği verilmesine yönelik düzenleme kapsamında; 2019-2022 Ekim döneminde 9,5 milyar TL tutarında elektrik tüketim desteği verildiği paylaşıldı.

Kiracıları isyan ettiren liste: Ev sahiplerinin istekleri ağızları açıkta bıraktı Kiracıları isyan ettiren liste: Ev sahiplerinin istekleri ağızları açıkta bıraktı Haberi Görüntüle

AK Parti'den nüfusu artıracak teklifler: Üç çocuğa asgari ücret kadar destek AK Parti'den nüfusu artıracak teklifler: Üç çocuğa asgari ücret kadar... Haberi Görüntüle

BAKAN DÖNMEZ'İN AÇIKLAMALARI 

Konuya dair Bakan Dönmez geçtiğimiz günlerde flaş ifadelerde bulunmuştu. Bakan Dönmez açıklamaları ise şu şekilde;

"2022 Ocak-Ekim döneminde ise 2,4 milyon hane 3,4 milyar TL tutarında destekten faydalanmıştır. 2021 yılında ülke genelinde 2 milyon aileye 1,8 milyon ton kömür teslim edilmiş olup 2022 yılında da kömür yardımı devam etmektedir. Ayrıca ısınma yardımı alan hanelere verilen desteklere doğal gaz desteği de dahil edilmiştir. Buna göre, yaklaşık 4 milyon haneye senelik 3 milyar TL’lik yardım yapılacak olup 2022 Ocak-Ekim döneminde 331 bin haneye 114 milyon TL doğal gaz tüketim desteği sağlanmıştır"
 

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading