banner2

Eğer bu şartlara uygun iseniz 15 bin liralık yardımı alabileceksiniz! Başvuru ekranı açıldı: Ödemeler artarak devam edecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, başvurusunu yapan ve uygun koşulları sağlayan müşterilerine 15 bin TL destek ödemesi yapacağını açıkladı. Bu destek ödemesini almak için başvuruları e-devlet üzerinden yapmanız yeterli. İşte konuya ilişkin son dakika detayları...

Ekonomi 17.03.2023, 16:16
Abone ol
Eğer bu şartlara uygun iseniz 15 bin liralık yardımı alabileceksiniz! Başvuru ekranı açıldı: Ödemeler artarak devam edecek

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli ailelere sosyal devlet politikası kapsamında çeşitli yardım ödemeleri yapmaya devam ediyor. 2023 yılında asgari ücrete yapılan zam ile birlikte ödeme miktarları da artış gösterdi. Öte yandan bakanlık, ihtiyaç sahiplerinin başvuru sürecini daha fazla kolaylaştırmak maksadıyla destek başvuruları için e-Devlet üzerinde bir ekran açtı. 

Bu kapsamda ilgili link üzerinden başvuru yapanlar devletten 15 bin TL'ye kadar destek alma fırsatı yakalayacak. Öte yandan ilgili linkte yardıma ilişkin çok daha fazla bilgiye ulaşım sağlayabilirsiniz.

GEÇEN YILIN TEMMUZ AYINDA YARDIMLAR BAŞLADI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından Aile Destek Yardımı programı geçtiğimiz yıl başlatıldı ve 2023'ün Mart ayı itibariyle devam ediyor. Başlangıçta dar gelirli gelirli ve yoksul ailelere yardımcı olmayı amaçlayan program, şimdi emeklileri ve asgari ücretlileri de içerecek şekilde genişletildi.

KİŞİ BAŞINA DÜŞEN GELİRE GÖRE VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dört farklı gelir grubuna ait hanelerin kişi başına düşen gelirine göre destek ödemesi sunmaktadır. Bakanlığın bu desteğinden faydalanabilmek için hanenin kişi başına düşen gelirinin asgari ücretin üçte birinden az olması şartı aranıyor. Bu şartı sağlayanlar 12 ay boyunca destek ödemesi alıyor.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR, KAÇ TL?

450 lira ve altına 1.250 TL, 450 lira ve 911,15 TL arasında 1.100 TL, 911,15 TL ile 1.372,30 TL arasında 950 TL ve 1.372,30 TL ile 2.385,69 TL arasında 850 TL ödeme yapılmaktadır.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!