Yandex Metrica

Sitede Ara

Efsane Cuma indirimleri ne zaman? 2023 Black Friday ne zaman? Black Friday hangi gün?

Efsane Cuma indirimleri ne zaman? 2023 Black Friday ne zaman? Black Friday hangi gün?

Efsane Cuma indirimleri ne zaman başlıyor, Black Friday indirimleri hangi gün, sorularının yanıtı merak edilerek araştırılıyor. İşte Efsane Cuma indirimleri ile ilgili detaylar...

Ekonomi

31.01.2024, 04:32

Efsane Cuma indirimleri ne zaman, 2023 Black Friday ne zaman, Black Friday hangi gün, Black Friday'de oldukça iddialı indirimler yapılıyor. Ürüne göre değişiklik gösteren bu oranların %70-80 seviyelerinde seyretmesi de söz konusudur. Buna ek olarak bir tane ürün alan kişiye ikinci parça daha uygun bir fiyat ile sunulabilir ya da 3 adet ürün satın alan kişiye 4. parça hediye edilebilir. Her marka kendi karar verdiği farklı kampanya tür ve oranlarını uygulayacak şekilde Black Friday'e hazırlanır.

Black Friday'de en avantajlı şekilde alışveriş yapabilmek için öncesinde ve kampanya döneminde dikkat edilmesi yararlı olacak bazı noktalar vardır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır:

Araştırmanızı yapın: Black Friday yaklaşırken, beğendiğiniz ve satın alma ihtimalinizin olduğunu düşündüğünüz ürünleri inceleyin, bir kenara not edin. Black Friday geldiğinde ne kadar avantaj sunulduğunu kontrol edebilir, daha fazla kar edebileceğiniz seçeneklere yönelebilirsiniz.

Bir liste yapın: Gitmek istediğiniz ihtiyaçlarınızı, kendinizi ödüllendirmek için almak istediklerinizi ya da sevdiğiniz insanlara armağan etmek istediklerinizi bir liste haline getirebilirsiniz. Daha sonra bu listeye bakarak hangilerini gerçekten almak istediğinize karar verebilir, gereksiz gördüklerinizin üstünü çizerek daha ekonomik bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Fiyatları karşılaştırın: Satın almak istediğiniz ürün ya da ürünleri ilk gördüğünüz siteden ya da mağazadan almak yerine birkaç farklı site üzerinden incelemeniz ve fiyat karşılaştırması yapmanız sizin için yararlı olur. Böylelikle hem ekonomik bir alışveriş yapabilirsiniz hem de ilk gördüğünüz seçeneğe mecbur kalmamış olursunuz.

Çevrimiçi fırsatları kontrol edin: Hem mağazaları hem de internet sitelerini ziyaret ederek seçeneklerinizi artırabilirsiniz. Mağazalar ile kıyaslandığında internet sitelerinin daha uygun fiyatlarla satış yaptığı bilinmektedir. Siz de satın almak istediğiniz parçaların hem mağaza hem de online satış fiyatlarını araştırabilir, Black Friday'de de en ekonomik ve avantajlı olan seçeneği tercih edebilirsiniz.

Gördüğünüz her şeyi almayın: Kampanya dönemlerinin cazibesi birçok insanın hiç ihtiyaç duymadığı hatta hiçbir zaman duymayacağı, hiçbir şekilde kullanmayacağı ürünleri satın almasına neden olabilir. Kampanya dönemi sona erdiğinde pişman olmamak, kredi kartı ekstresini incelerken şaşırmamak için dikkatli olmak ve mantıklı bir şekilde hareket etmek gerekir. Black Friday kampanyaları öncesinde alışveriş rotasını belirlemek, ihtiyaçları en iyi şekilde analiz ve tespit etmek yararlı olur.

Kuponları ve kodları kullanın: Kara Cuma döneminde yani Black Friday'de internet üzerinden alışveriş yaparken, ürünleri direkt sepete atıp satın alma adımına geçmek en iyi seçenek olmayacaktır. Bunun nedeni ise, kuponların ve kampanya kodlarının genellikle sepette değil ürünlerin satıldığı sayfalarda yer alıyor olmasıdır.

Kara Cuma'da Satın Alınan Ürünler İade Edilebilir mi? Şahane Cuma olarak da bilinen Kara Cuma’da satın alınan ürünler genellikle pratik bir şekilde iade edilebilir. İnternet üzerinden alışveriş yapan herkesin 14 gün süreyle cayma hakkı bulunur. Mağazadan satın alınan ürünlerin ise bazıları iade edilemez nitelikte olabilmektedir. Bu nedenle Black Friday alışverişi yaparken, kasadaki görevliye iade koşullarını sorup öğrenmek iyi bir fikir olabilir. İnternet alışverişleriniz için ise, her markanın ya da pazar yerinin kendi kuralları olduğunu akılda bulundurarak araştırma yapabilirsiniz. Ayrıca, cayma hakkıyla ilgili detaylı bilgi sahibi olarak, “İade seçeneğimiz yoktur” gibi söylemlerde bulunan satıcılardan hakkınızı zahmetsiz bir şekilde alabilirsiniz.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading