banner2

Düzenleme hayata geçiyor! A101, BİM ve ŞOK'ta bu ürünlerin satışı yasaklanıyor! Üç zincir marketin tercih edilme sebebiydi!

Vatandaşların en çok tercih ettiği zincir marketler A101, Bim ve ŞOK için kritik bir karar alındı. Artık A101, BİM ve ŞOK mağazalarında bu ürünler satılmayacak.

Ekonomi 03.05.2023, 19:28 03.05.2023, 20:02
Abone ol
Düzenleme hayata geçiyor! A101, BİM ve ŞOK'ta bu ürünlerin satışı yasaklanıyor! Üç zincir marketin tercih edilme sebebiydi!

Türkiye'nin en yaygın zincir marketleri olan A101, BİM ve ŞOK her hafta mağazalarına birbirinden farklı aktüel ürünler getiriyor. Her hafta yayınlanan aktüel ürünler kataloğu gören vatandaşlar alışveriş için bu mağazaları tercih ediyor. 

Aktüel ürünlerle vatandaşları mağazalarına çeken A101, Bim ve ŞOK için kötü bir haber geldi. Mağazalarına her çeşit ürün getirerek küçük esnafı etkileyen A101, Bim ve ŞOK için kritik bir karar alındı. Daha önceden hayata geçirilmesi planlanan karara göre A101, Bim ve ŞOK artık raflarında aktüel ürün bulunduramayacak.

O ÜRÜNLERE YASAK GELİYOR

Türkiye'de market zincirlerinin kampanyaları vatandaşlar tarafından sık bir şekilde araştırılmaya devam ediyor. Bir yıllık süre içerisinde de birçok ürünlerin satışlarında zincir marketlere de verilecek olan bu karar sonrası vatandaşlar tepki göstermişti. Gündemde yer edinen bu kararlar sonrasında da marketler de artık büyük bir devrim başlıyor.

Her hafta milyonlarca kişiyi şubelerine çeken A101, Bim ve ŞOK marketlerde o ürünler raflardan kaldırılmaya hazırlanıyor.

Ticaret Bakanlığı tarafından gelen bu düzenlemenin yasalaşması ile birlikte artık küçük esnafı da desteklemek amacıyla; BİM, A101, Şok, Migros vb. zincir gıda marketlerinde sigara, cep telefonu, elektronik mobilya ve beyaz eşya gibi ürünlere artık satış yasağı konulacak.

Alınacak bu karar ile birlikte zincir marketler her yere şube açamayacak iken küçük esnafında korunması adına zincir marketlerin denetlenmesi bekleniyor. Marketlerin online satışları ve 1500 metrekareden büyük mağazaların ise yasak kapsamı dışında tutulacağı belirtildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!