Yandex Metrica

Duyanlar inanamadı! Ünlü otomobil markası battı: Binlerce çalışan ekmeğinden oldu!

Duyanlar inanamadı! Ünlü otomobil markası battı: Binlerce çalışan ekmeğinden oldu!

Dünyaca ünlü otomobil devi fabrikalarını kapatma kararı aldı. 2025 yılı sonuna kadar Tayland’daki fabrikasını kapatmaya hazırlanan firma, 800’e yakın çalışanına da yeni bir yol çizmeye hazırlanıyor.

Ekonomi

08.06.2024, 12:58

Japon otomotiv üreticisi Suzuki, başta Çin menşeli olacak şekilde rakip firmaların Asya pazarındaki rekabeti karşısında zorluk yaşayınca fabrikalarını kapatma kararı aldı. 

Resmi Kyodo ajansının firma kaynaklarından aldığı habere göre Suzuki Motor, 2025’in sonuna kadar Tayland Rayong bölgesinde bulunan fabrikasını kapatmaya hazırlanıyor.

Tabeladaki fiyatlar her an değişebilir: İşte benzin, motorin ve LPG fiyatlarındaki son durum Tabeladaki fiyatlar her an değişebilir: İşte benzin, motorin ve LPG... Haberi Görüntüle

ÇALIŞANLAR İÇİN NASIL BİR YOL İZLENECEK? 

Alınan karar üzerine Tayland pazarında kompakt araçlara yönelik başlangıçtaki beklentilerin karşılanmaması üzerine alan firma, 800’e yakın işçiyi ise yerel operasyonlara kaydırmayı planlıyor.

Üretim serüvenine 2012’de başlayan fabrikanın firma portföyünde Swift kompakt, Ciaz sedan ve Celerio mini modellerini ürettiği belirtilirken, fabrikanın yıllık üretim kapasitesinin de 60.000 olduğu ifade edildi. Ayrıca fabrikanın, Nisan 2023-Mart 2024 dönemlerinde 7.579 araç imal ettiği de belirtildi.

Kyoda haberinde, Çin menşeli üreticilerin yerel pazarda başta elektrikli araçlar olacak şekilde hakimiyetlerini artırdığına vurgu yapıldı. 

 

 

Habere Tepki Ver

0

0

1

0

0

0

1

0

Yorumlar (0)

Zehra EVCİL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading