Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da skandal! Milyonlarca kullanıcı şikayet etti

Dünyanın işlem hacmi en yüksek borsası olarak faaliyet yürüten Binance'de skandal yaşandı. Logosunda Nazi üyelerinin kullandığı svastika sembolüne yer veren ve bunu da Hitler'in doğum gününde kullanıma sunan Binance, tepkilerin ardından geri adım attı.

Ekonomi 21.04.2022, 15:28 21.04.2022, 15:48
Abone ol
Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance'da skandal! Milyonlarca kullanıcı şikayet etti

WebTekno'nun haberine göre; Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Adolf Hitler’in doğum gününde tepki çeken bir emojiyle gündeme geldi. Twitter profil açıklamasını güncelleyen Binance, herkesin kullanabileceği bir emojiyi Twitter’a ekledi. Binance logosunun yer aldığı bu emoji, Nazilerin kullandığı svastika sembolünü taşıyordu.

BİNANCE'DEN AÇIKLAMA

Söz konusu simge, Twitter’de ‘#Binance’ ve ‘#BNB’ etiketinin kullanıldığı her Tweette etiketlerin yanında gözükmeye başlamıştı. Anında artan tepkilerin ardından Binance’den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Binance, Twitter hesabından paylaştığı açıklamasında “Şey, bu gerçekten utanç vericiydi. Bu emojinin kimse fark etmeden birkaç katman incelemeden nasıl geçtiğinden emin değiliz ancak sorunu hemen işaretledik, geri çektik ve şu anda biz konuşurken yeni emoji tasarımı kullanıma sunuluyor.” ifadelerini kullandı.

ÇİN'DE 'İYİ ŞANS' ANLAMINA GELİYOR

Bu sembol her ne kadar Naziler, nasyonel sosyalizm ve aşırı sağ ideolojilerle ilişkilendirilse de Nepal, Hindistan, Moğolistan, Çin (Binance, Çin’de kurulmuştu) ve Japonya gibi Hindu, Budist veya Jain inanışların bulunduğu ülkelerde ‘iyi şans ve hayır’ sembolü olarak kullanılıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!