banner2

Dünyaca ünlü ekonomist Özgür Demirtaş'ı sosyal medyada rezil etti 

Duayen ekonomist ve Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks, sosyal medya üzerinden Özgür Demirtaş'a ekonomi dersi verdi.

Ekonomi 24.10.2022, 11:03
Abone ol
Dünyaca ünlü ekonomist Özgür Demirtaş'ı sosyal medyada rezil etti 

Türkiye ve dünya ekonomisine ilişkin yaptığı yorumlarla dikkat çeken Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Başekonomisti Robin Brooks, sosyal medya üzerinden Özgür Demirtaş'a adeta ders verdi.

Brooks, Twitter hesabından Ağustos 2022 verilerini paylaşarak Türkiye'nin Rusya'ya olan ihracatının büyük oranda arttığını ifade etti.

İHRACAT ORANI YÜZDE 110

Robin Brooks, Ağustos 2022'deki ihracatın toplam değerinin, Ağustos 2021'e oranla yüzde 110 üzerinde olduğunu belirtti. Bunun tüm zirvelerin üzerinde olduğunu kaydeden Brooks, "Piyasalar, ihracata odaklanan Türkiye ve Rusya arasındaki değişen ticaret ilişkilerine odaklanıyor." paylaşımını yaptı.

Özgür Demirtaş ise Brooks'un yaptığı paylaşıma tepki göstererek ithalat rakamlarına vurgu yaptı.

Robin Brooks, Özgür Demirtaş'a cevap vererek diğer ülkelerin de yer aldığı yeni bir grafik paylaştı ve "Bu, Türkiye'nin dünyanın dört bir yanından ithalatındaki büyümenin dağılımıdır" dedi.

Brooks, "Türkiye'den Rusya'ya ihracatı işaretledim. Çünkü bu hacimler artıyor, fiyat etkisi değil..." sözlerini kullandı.

ÖZGÜR DEMİRTAŞ KABULLENEMEDİ

Brooks'un paylaşımlarını hazmedemeyen Özgür Demirtaş, cari fazla için ise 'efsane' nitelemesi yaparak, "Tweetlerin istemeyerek de olsa bu efsaneyi besliyor." dedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!