Yandex Metrica

Dövizi olan da olmayan da yararlanacak! Yükümlülük altına alındı: KKM ile her şey değişti

Dövizi olan da olmayan da yararlanacak! Yükümlülük altına alındı: KKM ile her şey değişti

Döviz yükümlülüğü olan tüzel kişilere Kur Korumalı Mevduat imkanı getirildi. Döviz veya Türk Lirası cinsinden mevduat ve katılma hesaplarına sağlanacak destek Resmi Gazete’de yayımlandı.

Ekonomi

02.05.2024, 12:08

Döviz yükümlülüğü olan yurt içi yerleşik tüzel kişilerin yükümlülükleri kapsamında döviz dönüşüm veya Türk lirası cinsinden mevduat ve katılım fonu hesaplarına sağlanacak desteğe ilişkin usul ve esaslar yeniden belirlendi.

İBB'den yeni zam! Tarife belli oldu: 1200 liradan 2 bin 500 liraya çıkarıldı! İBB'den yeni zam! Tarife belli oldu: 1200 liradan 2 bin... Haberi Görüntüle

DÖVİZ BORCU OLANLARA KKM DÜZENLEMESİ

Döviz kredisi olan şirketlere 1 ay vadeli bağlanabilen KKM düzenlemesi getirildi. Vade başında döviz bozan firma, vade sonunda yine aynı döviz kadar TL alabilecek.

Emekliye müjde saat 08:05'de geldi! O tarihte 100.000 TL hesaplara yatacak: Emekliye müjde saat 08:05'de geldi! O tarihte 100.000 TL hesaplara... Haberi Görüntüle

TALEP DURUMUNDA TL'YE ÇEVRİLECEK

Döviz yükümlülüğü olan yurt içi yerleşik tüzel kişilerin bankalarda mevcut olan ABD doları, Euro ve İngiliz sterlini cinsinden döviz tevdiat hesabı ve döviz cinsinden katılım fonu hesabı bakiyeleri, hesap sahibinin talep etmesi halinde vade başı kuru üzerinden Türk lirasına çevrilecek.

Mehmet Şimşek'ten Bahçeli'ye destek teşekkürü: Açıklamaları çok kıymetli! Mehmet Şimşek'ten Bahçeli'ye destek teşekkürü: Açıklamaları çok kıymetli! Haberi Görüntüle

MERKEZ BANKASI TARAFINDAN SATIN ALINACAK

Bankanın bu işlem sonucunda elde ettiği döviz, vade başı kuru üzerinden Merkez Bankası tarafından satın alınarak ve karşılığı Türk lirası ilgili bankaya aktarılacak.
Banka tarafından yurt içi yerleşik tüzel kişiler için 1 aydan az olmamak üzere Merkez Bankasınca belirlenecek vadelerde Türk lirası mevduat veya katılma hesabı açılacak.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading