DOLAR
13.53 -0.94
EURO
15.30 -1.34
ALTIN
770.62 -0.76
BIST
1,909.30 1.56

Döviz ve altını olanlar dikkat! Uzman isim aralık ayını gösterip net rakamı açıkladı

Merkez Bankası'nın faiz düşürmesinin artından döviz ve altında yaşanan hareketlilik piyasaların dengesini alt üst etti. Yaşanan olayların ardından vatandaşın aklına gelen ilk soru altın ve döviz düşecek mi oldu? Uzman isim İslam Memiş konu dolar, euro ve altın piyasısı hakkında net tarih verdi.

Ekonomi 26.11.2021, 13:11 26.11.2021, 13:19
Döviz ve altını olanlar dikkat! Uzman isim aralık ayını gösterip net rakamı açıkladı

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş yeni bir analiz paylaşarak 'Altın ve döviz düşecek mi?' sorusuna yanıt verdi.

Memiş, 'Altının ons fiyatı 1.877 Dolar seviyesine kadar yükselince bu yükselişlerin sahte yükselişler olduğunu söyledim.' diyen Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, "O dönem herkes 2.300 Dolar seviyesini konuşmaya başladılar. Ons altına bir operasyon çekip dipten alacaklar ve altın fiyatları yeniden yükselecek. Şu andaki fiyatlamaya göre 1.815 Dolar seviyesine kadar bir toparlanma bekliyorum. Oradan tekrar düşüş trendine girilecek.' ifadelerini kullandı.

MANİPÜLASYONLARA DİKKAT EDİN!

Altın piyasasında manipülasyon olacağı iddiasında bulunan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, “Altında büyük bir manipülasyon yapılacak. Oyun kurucular altını çok ucuza alacaklar. Siz satacaksınız onlar ucuza alıp paralarına para katacaklar. 397 TL seviyesinde gram altını nasıl takılı bıraktılar sonra da iki kat fiyata yükselttiler. Yine aynısını yapacaklar. Siz satıp zarar edeceksiniz, oyunu kuranlar ise satın alıp kar edecekler.” dedi.

TARİH VERDİ

Tarih vererek altın yatırımcısını bekleyen durumları aktaran İslam Memiş, “Altının ons fiyatında 1.820 Dolar seviyesi görüldükten sonra dip operasyonu başlayacak. O noktadan sonra ons altın fiyatı düşmeye başlayacak. 1.765 Dolar, 1.747 Dolar ve 1.725 Dolar seviyelerini ons altında görebileceğiz. Ancak 1.750 Dolar seviyesinden altın alımı yapmadıkça altın için yolu açmayacaklar. O seviyeye gelindiğinde bu iş sadece altınla sınırlı kalmayacak. Avrupa'da olsun ABD'de olsun sokak hareketlerini göreceğiz. En geç iki hafta içerisinde bu dediklerim gerçekleşmiş olacak.” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!