Döviz kurunu düşürecek hamle! Dünyaca ünlü yatırımcı Mobius'tan Türkiye çağrısı: TL şimdi çok güçlendi

Mobius Capital Partners Kurucu Ortağı, ünlü yatırımcı Mark Mobius Türkiye ekonomisi hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Mobius, 'Hükümet, Türk lirasının değerinin koruyan son derece mantıklı, iyi bir adım attı ve lira çok güçlendi.' dedi.

Ekonomi 22.12.2021, 17:54 22.12.2021, 18:37
Abone ol
Döviz kurunu düşürecek hamle! Dünyaca ünlü yatırımcı Mobius'tan Türkiye çağrısı: TL şimdi çok güçlendi

Mobius Capital Partners Kurucu Ortağı Mark Mobius katıldığı bir TV programında Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı 'Döviz endeksli TL mevduat' sistemi üzerine çarpıcı açıklamalar yaptı.

'TÜRKİYE'YE YATIRIM YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ'

Mobius, "Biz Türkiye'ye yatırım yaptık ve yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir şekilde elimizde olanı satmıyoruz.

'REKABETÇİ KUR İHRACATÇIYA YARDIMCI OLUYOR'

Hükümetin son attığı adım iyi bir adımdı. Çünkü insanlara yardımcı oluyorlar ve TL'nin değer kaybı açısından iyi bir adım oldu. Rekabetçi kur ihracatçılara yardımcı oluyor. Aynı zamanda turizme de yardımcı olacak bir şey. Çok fazla negatif bir şey yok. Mesela ihracat yapan bir şirkete yatırım yapıyoruz. Rekabetçi kur o şirkete yardımcı oluyor. Geliri dolar veya euro cinsinden ama gideri TL cinsinden mi bunu değerlendiriyoruz.

'TÜRKİYE EN LİKİT PİYASALARDAN BİRİ'

Türkiye için en büyük makro risk dünyada ihracat piyasasının kapatılması olur. Covid-19'un tekrar üretime engel olması da diğer bir risk olabilir. Türkiye en likit piyasalardan biri olarak önem verdiğimiz bir ülke olmaya devam edecek.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!