banner2

Dolar rekor kıracak! Ekonomist Alaattin Aktaş dolar borcu olanları tarih vererek uyardı

Dolar piyasasındaki hareketlilik yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. Yatırıcılarda fiyatların hızla yükseleceği beklentisi her geçen gün giderel artmaya başladı. Döviz kurları hakkında önemli değerlendirmelerde bulunan Alaattin Aktaş, dolar fiyatlarının hızlı yükseleceğinin altını çizdi.

Ekonomi 21.03.2023, 01:27
Abone ol
Dolar rekor kıracak! Ekonomist Alaattin Aktaş dolar borcu olanları tarih vererek uyardı

Dolar piyasalarındaki anlık süreç yatırımcılar tarafından takip edilirken piyasanın nasıl bir yol izleyeceği ise bilinmezliğini hala koruyor. Dolar tahminleri ile sık sık gündemde yer alan uzman isim Alaattin Aktaş, doların hızlı bir yükseliş yaşayacağını vurguladı. Dolarda yaşanacak ani yükselişlerin bir sonu olmayacağının altını çizen Aktaş, “Tutabilene aşk olsun” yorumda bulundu. İşte Alaattin Aktaş'ın dolarla ilgili değerlendirmeleri...

REKOR SEVİYELERE YÜKSELECEK 

Dolar fiyatlarında görülen hareketlilik hız kesmeden devam ederken fiyatlar 19'un üzerine yükseldi. Fiyatların yıl sonuna kadar artışının devam edeceğini vurgulayan  Alaattin Aktaş, yatırımcıların dikkatli olması gerektiğinin ifade etti.  Dolar hakkında iddialı yorumlarda bulunan Aktaş, “Dolar öyle bir yükselişe geçecek ki inanayamayacaksınız, zehirli ok fırlatıldı!” yorumlarında bulundu. Elinde dolar bulunan vatandaşların beklemede olması gerektiğini ifade eden uzman isim, şimdiden 19 TL seviyesine ulaşan dolar fiyatlarının yıl sonunda rekor seviyelere çıkacağını söyledi. 

ARTIŞIN ARDI ARKASI KESİLMEYECEK

Döviz kurlarındaki anlık değişimler yatırımcıların aklını karıştırırken uzman isimlerden gelen tahminler de öngörüleri için destek sağlıyor. Piyasa tahminleri ile nokta atışı yapan analistlerin de söyledikleri bir bir çıkıyor. Dolar piyasasının önemli isimleri arasında yer alan Alaattin Aktaş yatırımcıları ilgilendiren önemli bir uyarıda bulundu. Dolar fiyatlarında görülen artışın ardı arkası kesilmeyecek diyen Aktaş, yıl sonuna kadar daha yüksek rakamların görülebileceğini vurguladı. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!