banner2

Dolar fiyatları, EV FİYATLARINI DA ETKİLEDİ: Dolar en az 25 bin lira olacak: Ev fiyatları ise bakın kaç liraya çıkacak? Uzmanlar ise uyarıya başladı

Ünlü ekonomist Remzi Özdemir'in dolar kuru hakkında yaptığı açıklamalar sonrası Dolar/TL'nin yıl sonunda 25 TL olacağını söyledi. Yaptığı analizler ile gündeme gelen ekonomist Murat Muratoğlu dövizi ve evi olanları uyardı. İşte, ekonomist Remzi Özmedir'in konuya dair yaptığı açıklamalar..

Ekonomi 25.05.2023, 13:00 25.05.2023, 14:12
Abone ol
Dolar fiyatları, EV FİYATLARINI DA ETKİLEDİ: Dolar en az 25 bin lira olacak: Ev fiyatları ise bakın kaç liraya çıkacak? Uzmanlar ise uyarıya başladı

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası'nın nakit avans limitleri hakkında analizini canlı yayında katıldığı bir TV programında söyleyen Özdemir, TCMB'nin aldığı kararın doğru olduğunu söyledi. Murat Muratoğlu ise günümüzdeki ekonomik gelişmelerin sadece bir fragman olduğunu dile getirdi.

DOLAR KURU 25 TL'YE KADAR ÇIKACAK

Ekonomist Remzi Özdemir, Dolar/TL'nin 25 TL'ye kadar yükseleceğini ve gelecekte ekonomik zorluklarla karşılaşabileceğimizi belirtirken, Murat Muratoğlu da "Kıyamet kopacak" şeklinde endişe verici açıklamalar yaptı. Özdemir, Merkez Bankası'nın nakit avans limitlerini sınırlamasını doğru bir karar olarak değerlendirdi ve ekonomik krizin vatandaşlar tarafından derinden hissedilebileceğine dikkat çekti.

Özdemir, Türkiye'nin döviz rezervlerinin azaldığına işaret ederek, gelecek dönemde ithal ürünlerin getirilmesinde zorluklar yaşanabileceğini ve döviz seçeneklerinin daraldığını vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin kendi üretimini artırması gerektiğini Mısır ve Rusya örnekleri üzerinden anlattı.

Ev fiyatlarında büyük bir artış olduğunu ve satışların düştüğünü dile getiren Özdemir, emlak sektöründe bir balon olduğunu söyledi. Kirada kalmak avantajlı olduğu için ev almak istemeyen insanların olduğunu ve satılmayan bir şeyin fiyatının düştüğünü belirtti. Ayrıca, vatandaşların bankaya yatırdıkları parayla daha fazla gelir elde edebilecekleri için ev satın alma isteğinin azaldığını sözlerine ekledi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!