Dolar 6 TL'ye düşecek! Ünlü ekonomist 'refahı göreceğiz' diyerek duyurdu

Dolar kurundaki yukarı yönlü hareket devam ederken araştırmacı yazar Engin Avcı gündem olacak dolar tahminini duyurdu. Avcı doların düşeceğini ifade ederek yıl sonunda 6 ila 9 TL arasında seyredeceğini açıkladı.

Ekonomi 26.05.2022, 17:09
Dolar 6 TL'ye düşecek! Ünlü ekonomist 'refahı göreceğiz' diyerek duyurdu

Dolar kuru 16 TL'nin üstünde seyretmeye devam ederken, uzmanlar Merkez Bankası'nın yeni bir enstrüman üstünde çalışacağını tahmin ediyor. 

Araştırmacı yazar Engin Avcı konuyla ilgili yaptığı açıklamada dolar kurunun 2 yıl önceki haline geri geleceğini iddia etti. 

DOLAR 6 TL OLACAK 

Avcı açıklamasında, "Bir gecede dolar 7 lira düşmüştü. Benim 2022 yıl sonu döviz hedefim 6 lira ila 9 lira arasındadır. Sebebini anlatayım. Türkiye, 150 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı. Bunun ilk akışı Temmuz ile Ağustos ayında göreceğiz.  Bahçeli, yüzüncü yılımızda 100 milyon nüfus dedi. Cumhurbaşkanı’nın Nisan ayında attığı adımı biz Ağustos’ta göreceğiz. Kesinlikle dolar 10 liranın altına inecek. Türkiye’den bir şuur değişimi var. Bizim ihracata yönelik ekonomimiz değişiyor. Ağustos ayında 50 milyar dolar Türkiye’ye giriş yapacak. O gün gelince bu söylediklerimi hatırlatsınlar. Üstat Hazret bin yıl öncesinde demiş ki, Rum Doğuyu ve Batı’yı ele geçirince mülkü ele geçirir. Bu mülk işgal edilince zamanın en büyük kötülüğü toplumun içerisinde zuhur eder. Salgın, hastalık, gıda krizi, savaş, ekonomi ile mücadele ettik, ediyoruz. Şimdi şuurun vaktidir. İki ay daha bir yangın var. Sonra refahı göreceğiz" sözlerini kaydetti. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!