banner2

Dolar 24 TL'ye çıkacak! Dünyaca ünlü 2 bankadan seçim sonrası açıklaması: Birikimlerinize sahip çıkın

Son dakika haberleri... Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings bünyesinde çalışan EMEA Kıdemli Direktörü Erich Arispe, Türkiye'de seçimin ertesinde yaşanabilecek olası kur ataklarına ilişkin değerlendirmede bulundu. Arispe, seçilecek hükümetin ilk ajandasında bu konu olacağını ifade etti.

Ekonomi 31.03.2023, 11:13
Abone ol
Dolar 24 TL'ye çıkacak! Dünyaca ünlü 2 bankadan seçim sonrası açıklaması: Birikimlerinize sahip çıkın

Türkiye, 14 Mayıs'ta gerçekleştirecek seçimlere kilitlenmişken bu hususta birçok kuruluşun değerlendirmeleri gündemdeki yerini alıyor. Uluslararası kuruluşlar olası bir döviz ataklarına dikkat çekse de bu yöndeki değerlendirmelerin çoğu yalan ve dezenformasyon içerikli bilgiler içeriyor. Amaçları halkı korkutarak dövize olan talebi artırmak.

Konuya ilişkin açıklama yapan isimlerden biri olan Fitch Ratings EMEA Kıdemli Direktörü Erich Arispe bir web toplantısında gerçekleştirdiği konuşmada Türkiye’de seçimden sonra göreve gelecek hükümetin ilk icraatının döviz piyasası kontrolünü sağlamak için risk yönetimi olacağını aktardı. 

DOLARDA 24 TL HEDEFİ

Diğer yandan, Türkiye'de özellikle borsaya yakın ilgisi olan ve çok sayıda işlem yapan Bank of America'nın raporunda, Dolar/TL'nin hali hazırdaki adil seviyesinin 24 TL olacağı kaydedildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!