banner2

Dolar 20 TL'nin üstüne çıkacak! Selçuk Geçer'den korku yaratan tahmin

Ekonomist Selçuk Geçer Ocak ayı enflasyon rakamının açıklanmasının ardındançarpıcı bir tahminde bulundu. Dolar şokuna hazır olun diyen Geçer, 'Bir gece yarısı dolar 20'TL'nin üstüne çıkacak' diyerek korku pompalayan açıklamalarına devam etti.

Ekonomi 04.02.2022, 17:29
Abone ol
Dolar 20 TL'nin üstüne çıkacak! Selçuk Geçer'den korku yaratan tahmin

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon yüzde 48,69’a yükselmişti. ENAG'a göre ise 2022 Ocak ayı enflasyonu yüzde 15,52 gerçekleşti. BDDK tarafından hakkında suç duyurusunda bulunan ekonomist Selçuk Geçer enflasyon rakamları sonrasında dolar kuru tahminleri üzerinden halka korku pompalamaya devam etti.

'DOLARIN 20 TL'NİN ÜSTÜNE ÇIKACAĞINI GÖRECEĞİZ'

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin "Enflasyon Nisan'da zirve yapacak" sözlerini hatırlatan Selçuk Geçer, ütopik tahminlerinde şunları ifade etti; "Demek ki; Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında yüksek enflasyona maruz kalacağız. Yüksek enflasyonumuz var ama dolar yükselmiyor' teorisi uygulanmaya çalışılacak. Bunu yaparken kırılganlıklar artacak. Dolar 13,50 TL civarında tutuluyor ama ne yazık ki ileri ki günlerde yükselmeye devam edecek"

"Keşke serbest bıraksalar, patlamaya maruz kalmadan adım adım yükselse de piyasalar bozulmasa" diyen Selçuk Geçer "Dolar agresif yükselince piyasada enflasyonist etki artıyor. Kiralar artıyor, araç fiyatları artıyor, gıda fiyatları yükseliyor. Dolar geri gelse de enflasyonist etki kalıcı oluyor. Aynı 18'den 13'e düşen dolar kurunun ardından fiyatların geri gelmemesi gibi. Dolar baskılanmaya devam ederse bir gece yarısı doların agresif bir şekilde 20 TL'nin üstüne çıkacağını göreceğiz" ifadelerini kullanarak skandal açıklamalarına bir yenisini ekledi.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!