Yandex Metrica

Sitede Ara

Doğalgaza zam var mı, ne kadar oldu? BOTAŞ Aralık doğalgaz zam olacak mı?

Doğalgaza zam var mı, ne kadar oldu? BOTAŞ Aralık doğalgaz zam olacak mı?

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ), aralık ayı itibarıyla konut, sanayi aboneleri ve elektrik üretim amaçlı gazın satış tarifesinde herhangi bir değişiklik yapılmadığını duyurdu. Peki Doğalgaza zam var mı, ne kadar oldu? BOTAŞ Aralık doğalgaz zam olacak mı?

Ekonomi

23.01.2024, 21:47

BOTAŞ'ın resmi internet sitesinde yer alan tarife tablosuna göre, aralık ayında geçerli olacak olan mesken ve sanayi abonelerinin doğalgaz tarifesi ile elektrik üretim amaçlı tarife sabit kalmıştır. Peki Doğalgaza zam var mı, ne kadar oldu? BOTAŞ Aralık doğalgaz zam olacak mı?

Vatandaş ucuz almasın, fiyatlar yeter ki uçsun! Fahiş fiyata satamayınca domatesleri çöpe döktüler! Vatandaş ucuz almasın, fiyatlar yeter ki uçsun! Fahiş fiyata satamayınca... Haberi Görüntüle

Bakanlıktan vatandaşlara sahte içerik uyarısı: 'Güneşlenme vergisi' iddialarına yalanlama: Yapay zeka ile manipüle edilmiş Bakanlıktan vatandaşlara sahte içerik uyarısı: 'Güneşlenme vergisi' iddialarına yalanlama: Yapay... Haberi Görüntüle

DOĞALGAZA ZAM VAR MI, NE KADAR OLDU?

BOTAŞ'ın konut tüketicileri için aralık ayında dağıtım şirketlerine uygulayacağı satış fiyatı 1000 metreküp doğalgaz için 4 bin 80 lira olarak belirlendi.

Sanayi abonelerinin tarifesi ise kademe 1 için 1000 metreküp doğalgazda 8 bin 549 lira, kademe 2 için ise 11 bin 374 lira olarak açıklandı.

ABD enflasyonu sonrası piyasalarda yer yerinden oynadı: Güvenli liman altın tarihi zirveyi gördü! ABD enflasyonu sonrası piyasalarda yer yerinden oynadı: Güvenli liman altın... Haberi Görüntüle

BOTAŞ ARALIK DOĞALGAZ ZAM OLACAK MI?

Elektrik üretim amaçlı tarifede ise 1000 metreküp doğalgazın fiyatı 12 bin lira olarak duyuruldu.

Doğalgazda fiyat tarifeleri aylık hesaplanıyor.

Kurumun internet sitesinde yazılan bilgiler doğrultusunda, "Household Energy Price Index (HEPI) fiyatları esas alındığında halen konutlarda, Ukrayna'dan sonra Avrupa ülkeleri arasında en düşük doğalgaz fiyatı ülkemizde uygulanmaktadır." denildi.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading