banner2

Doğalgaz faturası öderken o detaya dikkat! O ay fatura bakanlık tarafından karşılanacak: Hemen başvurun

Doğalgaz faturası ödeyenler için önemli bir gelişme. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ücretsiz doğal gaz hakkında müjdeler veridikten sonra karar Resmi Gazete'de yayımlandı. Fatura ücretleri iade edilirken 1 aylık ücretler ise hesaplara geri yattı.

Ekonomi 07.05.2023, 16:24
Abone ol
Doğalgaz faturası öderken o detaya dikkat! O ay fatura bakanlık tarafından karşılanacak: Hemen başvurun

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz gazı müjdesi sonrası doğal gaz faturalarına dair alınan karar Resmi Gazete'de yayımlandı. EPDK’nın 'Doğal Gaz Tüketimine İlişkin Sistem Kullanım Bedelleri Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin Uygulanmasına' dair belirlediği usul ve esasların duyurusu yapıldı.

24 NİSAN-31 MAYIS TARİHLERİNDE DOĞAL GAZ ÜCRETSİZ

Alınan karar doğrultusunda, 24 Nisan ve 31 Mayıs tarihleri arasında kullanım bedelleri ile vergilerin tamamı Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından vatandaşa kolaylık sağlanması adına karşılanırken toplam ödenecek tutar ise 0 TL olacak.


ENERJİ BAKANLIĞI TARAFINDAN KARŞILANACAK

Konut ibadethane ve cemevi aboneleri 24 Nisan 2023 ve 31 Mayıs 2023 tarihleri içerisinde fatura tahakkuklarında sistem kullanım bedelleri vergilere tabi tutulmayarak bakanlık bütçesinden karşılanacak.

Faturalar üzerinden hesaplamalar yapılırken tüketim bedeli üzerinden yüzde 100 oranında indirim gerçekleşerek bedel 0 TL olarak aktarılacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!