banner2

Dilekçesini teslim edene 25 bin liralık ödeme: Emekli maaşı bağlananlar dikkat: Başvurular başladı! 

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanları, EYT başvuruları için çalışmalarını tüm hızıyla sürdürüyor. Bu süreçte, maaşları geciken EYT'liler için sevindirici bir müjde verildi. Duyuruya göre; 2 Haziran tarihinden itibaren aylığı bağlanamayan emekli adayları, SGK'dan avans talebinde bulunabilecek. Ayrıca aylık bağlandığı andan itibaren 25 bin 500 TL'nin yanında 10 bin TL'ye varan promosyon ödemesi ve 2 bin TL ikramiye alarak, 3'lü fırsat şansı ortaya çıkmış olacak. 

Ekonomi 09.06.2023, 11:56
Abone ol
Dilekçesini teslim edene 25 bin liralık ödeme: Emekli maaşı bağlananlar dikkat: Başvurular başladı! 

SGK Emeklilik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, emekli aylığının bağlanması için bekleyen emekli adaylarına nakit avans imkanı sunuyor.

Yeni düzenleme ile birlikte emekli aylıklarının bağlanma sürecinde sıkıntı yaşayan EYT'lilere bir çözüm sunulmuş olacak. 2 Haziran tarihinden itibaren başlayacak uygulama kapsamında, EYT'liler, SGK'ya asgari ücretin üç katına kadar nakit avans başvurusunda bulunabilecek. 

EYT'LİYE NAKİT AVANS MÜJDESİ

Nakit avans düzenlemesi, emekli aylığının bağlanma sürecinde bekleyen ve maddi sıkıntı yaşayan EYT'lilere geçici bir rahatlama sağlamayı amaçlıyor. 

2018/38 Sayılı SGK Genelgesine göre; emeklilik başvurusu yapmış olmalarına rağmen, 90 gün içinde aylığı bağlanmayan emekli adayları, SGK'dan avans talebinde bulunabilecek.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!