Yandex Metrica

Sitede Ara

Devletten sosyal destek alanlar Haziran ayına dikkat! E-Devlet'inizi hemen kontrol edin!

Devletten sosyal destek alanlar Haziran ayına dikkat! E-Devlet'inizi hemen kontrol edin!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından düzenli olarak hak sahiplerine devletten yatırılan Aile Destek Ödemeleri Haziran 2024 tarihinde hesaplara yatıp yatmadığı büyük merak konusu oldu. Başvuran vatadnaşlara düzenli olarak yatırılan destek ödemeleri kapsamına Temmuz ayında sona erecek ödemelerin Haziran ayında yatıp yatmadığı merak ediliyor.

Ekonomi

03.06.2024, 15:19

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başvuran ve devletten sosyal destek almaya hak kazanan vatadnaşlar Aile Destek Programından faydalanabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Mayıs ayında yaptığı açıklama kapsamında Mayıs ayında 4 Milyar TL ödeme yapıldığını açıklamıştı.

Başkasına ait POS cihazı ve IBAN kullananlar yandı: Yeni vergiler geliyor cezalar artıyor Başkasına ait POS cihazı ve IBAN kullananlar yandı: Yeni vergiler... Haberi Görüntüle

HAZİRAN AYI AİLE DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Aile Destek Ödemeleri 10 Mayıs'ta hak sahiplerinin hesaplarına yatırılmasından sonra, Haziran ayında ödemelerin tarihleri henüz netleşmedi. 

Haziran ayında ödemelerin her ayın 15'inde yatırılması beklenirken, yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle hesaplara Kurban Bayramı öncesinde yatmazı bekleniyor. Erken yatacak olan ödemelere yönelik henüz bir tarih verilmese de hak sahipleri hesplarını kontrol etmeye devam ediyor. 

Bakanlık müjdeli haberi duyurdu: O kişilere 5 bin TL ödeme yapılacak! Bakanlık müjdeli haberi duyurdu: O kişilere 5 bin TL ödeme... Haberi Görüntüle

AİLE DESTEK ÖDEMELERİ SORGULAMA

Aile Destek Ödemelerinin hesaplara yattığı andan itibaren E-Devlet üzerinden görüntülenebiliyor. Hak sahibi olan adayların, 'E-Devletlerine 'Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'', ''Sosyal Yardım Bilgileri Sorgulama'' ekranlarına T.C kimlik numaralarını girerek sistemden öğrenebilirler. 

 

Habere Tepki Ver

2

0

0

0

0

0

0

0

Kübra BEYAZOĞLU

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading