banner2

Devletten ihtiyaç sahiplerine müjde: 500 TL + 150 TL destek ödemesi yapılacak! Hemen hesaplarınızı kontrol edin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Mart ayı destek ödemelerinin hesaplara yatırıldığını bildirdi. Yapılan açıklamada Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı adı verilen yardımların hesaplara yatırıldığı ifade edildi.

Ekonomi 30.03.2023, 22:40
Abone ol
Devletten ihtiyaç sahiplerine müjde: 500 TL + 150 TL destek ödemesi yapılacak! Hemen hesaplarınızı kontrol edin

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan ödemelerle ilgili duyuru bekleyen vatandaşları sevindirecek bir açıklama geldi. Yapılan açıklamaya göre Mart ayı ödemeleri hesaplara yatırıldı.

Bakan Yanık, destek ödemelerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, nakdi destek ödemelerinin ihtiyaç sahiplerine ödendiğini açıkladı.

HAK SAHİPLERİNE ULAŞTIRILDI

İhtiyaç sahiplerine yönelik yapılan nakdi yardımlar hesaplara yatırıldı. Bakan Yanık, mart ayına ilişkin Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında gerçekleşen ödemelerin hak sahiplerine ulaştırıldığını vurguladı.

PARALAR HESAPLARA YATIRILDI

Bakan Yanık yaptığı yazılı açıklamada, Şartlı Eğitim ve Şartlı Sağlık Yardımları ile Çoklu Doğum Yardımı kapsamında, mart ayında hak sahiplerinin hesaplarına yatırılan sosyal yardım ödemelerine ilişkin bilgi verdi.

SAĞLIK KONTROLLERİ İÇİN NAKDİ YARDIM 

Şartlı Eğitim Yardımı ile çocukların okula devam etmesi kaydıyla ilk ve orta öğrenim çağında çocuğu bulunan ve sosyal güvencesi olmayan ailelere eğitim desteğinde bulunduklarını belirten Yanık, “Buna ek olarak Şartlı Sağlık Yardımı ile de 0-6 yaş arasında çocuğu olan ihtiyaç sahibi ailelere, Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği zamanlarda sağlık kontrollerini yaptırmaları kaydıyla düzenli nakdi yardımda bulunuyoruz” dedi.

ÇOKLU DOĞUM YARDIMI

Çoklu doğum sonucu dünyaya gelen çocukların bulunduğu ihtiyaç sahibi hanelere de nakdi destek verildiğini bildiren Yanık, “Bu kapsamda, mart ayına ilişkin diğer sosyal yardımlarımızın yanı sıra üç nakdi sosyal destek programımız ile ihtiyaç sahiplerine 466,1 milyon lira ödeme yaptık” ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!