banner2

Devletten faizsiz kredi desteği: 6 yıl vadeli 150 bin TL! Üstelik ilk 2 yıl geri ödemesiz!

Devletten gençlere yönelik yeni bir kredi destek paketi. Üstelik 2 yılı geri ödemesiz. Tamamen faizsiz olan bu destek 6 yıl vadeli 150 bin TL tutarında. Peki kimler bu krediden faydalanabilir? Başvurular ne zaman başlıyor ve nereye yapılacak? İşte detaylar...

Ekonomi 05.09.2023, 20:42
Abone ol
Devletten faizsiz kredi desteği: 6 yıl vadeli 150 bin TL! Üstelik ilk 2 yıl geri ödemesiz!

Devletten gençlere tamamen faizsiz 150 bin TL kredi desteği verilecek. Bu kredi hem faizsiz hem de ilk 2 yılı geri ödemesiz toplamda 4 yıl vadeli olarak verilecek. Bu şekilde bu 150.000 liralık krediyi alan kişiler ilk 2 yıl sonrasında 150 bin liralık krediye hiç faiz ödemeden eşit taksitlerle 4 yıl süre ile ödeme yapacak. Peki, bu 150 bin TL’lik kredi kimlere verilecek? Başvuru şartları nelerdir? Kredi başvuruları nereye ve nasıl yapılacak? Başvurular ne zaman başlıyor? 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz kredi desteği vereceğiz” demişti.

BU KREDİ NASIL ALINACAK?

Erdoğan’ın açıkladığı faizsiz evlilik kredisi, yeni kurulacak olan Aile ve Gençlik Bankası üzerinden sağlanacak. Bu banka, uluslararası standartlarda kurulacak bir sosyal amaçlı banka olacak ve dijital ortamda hizmet verecek.

Banka, para kaynağını Karadeniz gazı ve diğer petrol gelirlerinden oluşturulan fondan alacak. Böylelikle bu gelirler banka tarafından kontrol edilip sosyal desteklerde kullanılacak.

MİKTARI NE KADAR?

Faizsiz evlilik kredisi 150 bin lira olacak. Kredi, iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli olacak. Yani yeni evlenen çiftler ilk iki yıl herhangi bir taksit ödemesi yapmayacak. Sonraki dört yıl boyunca ise her ay 150 bin liranın 48’e bölünmüş miktarını ödeyecek.

Faizsiz evlilik kredisinden yararlanmak isteyen yeni evlenen çiftlerin bankaya başvuru yapması gerekecek. Başvuru şartları, tarihleri ile ilgili detaylar henüz açıklanmadı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!