banner2

Devletten asgari ücretliye nakit desteği! Gelir durumuna göre her ay 850 TL ya da 1250 TL ödenecek: 7.500 TL + 15.000 TL ek ödeme

Asgari ücretli ve emeklilere müjde geldi. Nakde ihtiyacı olan asgari ücretli ve emekli vatandaşlar başvuru yaparak 7 bin 500 ile 15 bin TL arasında devlet desteği alabilecek.

Ekonomi 29.03.2023, 11:53 29.03.2023, 12:12
Abone ol
Devletten asgari ücretliye nakit desteği! Gelir durumuna göre her ay 850 TL ya da 1250 TL ödenecek: 7.500 TL + 15.000 TL ek ödeme

Asgari ücretlilere ve emeklilere büyük müjde geldi. Nakit sıkışıklığı yaşayan vatandaşlar başvuru yaparak 7 bin 500 TL ile 15 bin  TL arası devlet desteği alabilecek. e-devlet başvuru ekranı bu sabah açıldı. Ödeme Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından PTT aracılığıyla veriliyor. Başvuru esnasında IBAN numarasını verenler ödemeleri hesaplarından da alabilecek.  

ASGARİ ÜCRETLİYE VE  EMEKLİYE BİN 250 TL ÖDEME

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın yeni Türkiye Aile Destek paketi programı emekli ve asgari ücretlileri de kapsıyor. Geçinmekte zorluk çeken emekli ve asgari ücretliler başvuru işlemlerini yaparak devletten destek ödemesi alma şansına sahip oluyor. 7500 TL ile 15.000 TL arasında değişen toplam destek 12 ay boyunca aylık olarak hesaplara yatıyor. Ayda 850 TL ile 1250 TL arası değişen ödeme yapılıyor. Çocuk destek bileşeni de eklenince aylık maksimum ödeme 1900 TL'ye kadar yükseliyor. Yani Asgari ücretli ve emekli rahat nefes alma Şansını bu kampanya sayesinde elde ediyor. Hemen başvuru yapanlar nisan ayında devlet desteği imkanına kavuşuyor.

DEVLET DESTEĞİ NASIL ALINIR?

Aile Bakanlığı tarafından PTT üzerinden ödenen aile yardımı başvuruları e-Devlet'ten kabul ediliyor. Yardım başvurusu yapmak isteyenlerin TC kimlik numarası ve şifreleri ile birlikte e-devlet girişi yaptıktan sonra arama butonuna aile yardımı yazarak başvuru formuna ulaşmaları gerekiyor. Burada bulunan başvuru formunu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurmak çok önemli. Bunun yanı sıra yardım alabilmek için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması gerekiyor. Gelir kriteri yalnızca yardımın verilmesi için değil yardım miktarı için de önemli. Çünkü hane içinde kişi başına düşen gelire göre yardım miktarı belirleniyor.

AYLIK 650 TL EK DESTEK

Aile Bakanlığı'nın sunduğu Türkiye Aile Destek programı kapsamında aynı zamanda çocuk destek bileşeni ödemesi alma imkanı da bulunuyor. Çocuk destek bileşeni Anaokulu ya da Anasınıfına giden çocuğu olanlara veriliyor. Aylık 350 TL ile 650 TL arasında değişen bir destek ödemesi sunuluyor. Eğer bu kriterlere uyan çocuğunuz varsa başvuru yaparak çocuk destek bileşeni ödemesi de alabilirsiniz.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!