banner2

Devletten ailelere büyük müjde: Her haneye 10 binlik maaş gönderilecek: 5 KİŞİLİK sayısı detayı… Başvuru süreci başladı 

Devlet tarafından hak sahibi ailelere yapılacak olan vatandaşlık maaşı tutarı belli oluyor. Yapılacak olan bu vatandaşlık maaşı ödemesinde kimlerin faydalanabileceği açıklandı.

Ekonomi 27.05.2023, 12:23
Abone ol
Devletten ailelere büyük müjde: Her haneye 10 binlik maaş gönderilecek: 5 KİŞİLİK sayısı detayı… Başvuru süreci başladı 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın duyurduğu bir sosyal destek hamlesi olan vatandaşlık maaşı uygulamasıyla iligli detaylar belli oluyor. Dar gelirli ailelere ödenecek olan vatandaşlık maaşı uygulaması Temmuz ayından yapılacak olan zamlar ile birlikte 10 bin TL olarak ödenecek. 

DEVLETTEN MÜJDE

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından duyurulan bu vatandaşlık maaşı her aileden yalnızca 1 kişiye ödenecek. İhtiyaç sahibi ve dar gelirli aileleri ekenomik anlamda rahatlatacak olan bu sosyal destek ödemesi refah seviyelerini arttırmış olacak. 

10 BİN TL MAAŞ

Aile bazında yapılacak olan bu sosyal destek ödemesi ile ilgili detaylar ve hayata geçirileceği zamanla ilgili detayaların seçim sonrasında belli olacağı düşünülüyor. Gellir seviyesi düşük olan ailelerinde en az asgari ücret kadar gelir alacağı bu destek ödemesinin 10 bin TL olacağı düşünülüyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!