banner2

DEVLET DESTEK ÖDEMESİNDE haziran takvimi netleşti: PTT’ye ödemelerin ne zaman yatacağı belli oldu! Kişi başına gelir durumuna göre…

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ihtiyaç sahiplerine yönelik destek ödemelerini sürdürürken hesaplara yatırılacak ödemeler için beklenen haber geldi.

Ekonomi 05.06.2023, 20:07 06.06.2023, 00:04
Abone ol
DEVLET DESTEK ÖDEMESİNDE haziran takvimi netleşti: PTT’ye ödemelerin ne zaman yatacağı belli oldu! Kişi başına gelir durumuna göre…

Aile destek ödemesi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli ya da geliri olmayan ailelere yönelik verilen destek paketi olan Aile Destek Programı her ay olduğu gibi bu ayda ne zaman hesaplara yatacağı konusunda araştırmalar hız kesmeden devam ederken, söz konusu destek ödemesinden yararlanan kişiler yetkilerden gelecek açıklamaları heyecanla bekliyorlar. İşte destek ödemeleri ile ilgili yeni gelişmeler... 

DESTEK ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATIRILACAK?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere için özel olarak hazırlanan Aile Destek Programı için Haziran ayı içerisinde yapılacak ödemelerin ne zaman hesaplara aktarılacağı merak konusu olsa da, Haziran ayı aile destek ödemesi ile ilgili henüz net bir açıklama gelmedi.

Aile destek ödemesinin yatıp yatmadığını e-Devlet uygulamasına giriş yaptıktan sonra arama kısmına PTT Kurum ödemeleri yazdıktan sonra çıkan ekranda yer alan PTT Üzerinden Yapılan Kurum Ödemeleri Sorgulama ve Hesaba Aktarmayı seçtikten sonra aile destek ödemesinin yatıp yatmadığını öğrenebilirsiniz.

AİLE DESTEK ÖDEMESİ NE KADAR OLDU?

Aile Destek Programı kapsamında ödenecek olan tutar hanede yaşayan kişilerin gelir miktarı baz alınarak değişiklik göstermektedir. Bu doğrultuda hane içinde yaşayan kişi başına düşen aylık gelir durumuna göre ödenecek yardım tutarı ise şu şekilde yer alıyor;

Hane içinde yaşayan kişi başına düşen aylık gelir 450 TL ve altı olan ailelere 1.250 TL aile destek ödemesi yapılmakta.

Hane içinde yaşayan kişi başına düşen aylık gelir 450 TL üstü ve 911,15 TL altı olan ailelere 1.100 TL sosyal destek ödemesi yapılmaya devam ediyor.

Hane içinde yaşayan kişi başına düşen aylık gelir 911,15 TL üstü ve 1.372,30 TL ve altı olan ailelere 950 TL aile destek ödemesi yapılmakta.

Hane içinde yaşayan kişi başına düşen aylık gelir 1.372,30 TL üstü ve 1.833,45 TL’den az olan ailelere ise 850 TL sosyal destek ödemesi yapılmakta.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!