banner2

Destek ödemesi artırıldı: Vatandaşı sevindirecek müjde: Artık o yaş grubundakilere otobüsler ücretsiz

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından ücretsiz seyahat kapsamında yapılacak olan Gelir Desteği ödemesiyle ilgili engelli, yaşlı, şehit yakını ve gazileri ücretsiz olarak taşıyan şehir içi özel halk otobüsü ve deniz ulaşım aracı sahiplerine yapılan aylık gelir desteği ödemesi yükseltildi.

Ekonomi 02.06.2023, 17:35 02.06.2023, 17:49
Abone ol
Destek ödemesi artırıldı: Vatandaşı sevindirecek müjde: Artık o yaş grubundakilere otobüsler ücretsiz

Ücretsiz Seyahat Kapsamında Yapılacak Gelir Desteği Ödemesine İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. 

1 TEMMUZ'DAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK 

Değişikliğe göre, belediyeler tarafından yetki verilen özel şahıs ya da şirketlere ait şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracı ile özel deniz ulaşımı aracı için bunların işletmecilerine yapılan gelir desteği ödemeleri, 1 Temmuz tarihinden geçerli olmak üzere yüzde 50 artırıldı.

ANKARA VE İSTANBUL'DA YÜKSELTİLDİ 

1 Temmuz'dan itibaren, şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir özel denizyolu ulaşımı aracı için aylık 2 bin 250 lira olan destek ödemesi miktarı 3 bin 375 liraya, Ankara ve İstanbul büyükşehir belediyelerinde şehir içi toplu taşıma hizmeti veren her bir ulaşım aracına ödenen aylık 2 bin 992,5 lira ise 4 bin 500 liraya yükseltildi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!