banner2

DAR GELİRLERE MÜJDE: Her ay düzenli geri ödeme olmadan 2500 lira hesaplara yatacak! PTT üzerinden hesabınızı kontrol edin

Türkiye'de işi olmayan ve işsizlik maaşı almak isteyen vatandaşlar için her ay düzenli olacak 2500 TL ödeme yapılıyor. Belirli şartların arandığı bu işsizlik ödemeleri için başvurular Türkiye İş Kurumu üzerinde  yapılıyor. 

Ekonomi 25.05.2023, 11:15
Abone ol
DAR GELİRLERE MÜJDE: Her ay düzenli geri ödeme olmadan 2500 lira hesaplara yatacak! PTT üzerinden hesabınızı kontrol edin

Ülkemizde devlet tarafından işi olmayan vatandaşlara ödenen işsizlik maaşı ödemesi 2500 TL olarak her ay düzenli hesaplara yatacak. İŞKUR tarafından yapılan bu ödemelerde prim ödeme süresi, kişinin kendi isteğiyle işsiz kalmaması gibi bazı şartlar bulunuyor. Ödemelerde en kıs asürenin 6 ay olduğunu belirten İŞKUR, nbu sürenin 8 ile 10 ay arasından değişeceğini açıkladı.

3 ŞART ÖNEMLİ

3 şartın bulunduğu işsizlik maaşı ödemelerinden faydalanabilmek için, kişinin kendi isteği dışında işten ayrılması, işten ayrılan kişinin 120 günlük prim ödemesine tabi olması ve işten ayrılışının öncesinde son 3 yılda 600 günlük prim ödemesi yapılması gerekiyor. 

ÖDEMELER PTT'DEN

İŞKUR tarafından açıklanan detaylı başvuru koşullarına ulaşmak için resmi internet sitesi üzerinden kontrol edilebilir. Başvuru koşullarında işten ayrılış tarihinden itibaren 30 gün içinde başvurulma zorunluluğu olduğunu açıklayan İŞKUR, 30 gün içinde başvurmayan vatandşarın bu maaş ödemesi hakkını elde edemeyeceklerini duyurdu.  İŞsizlik prim sigortasını ödeyen hak sahiplerine yapılacak olan bu ödeme PTT üzerinden yapılacağı açıklandı.


 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!