banner2

Cumhurbaşkanı müjdeyi vermişti! Asgari ücret zammı belli oldu: Enflasyona ek bir pay daha eklenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye yükseltildiğini açıklamasının ardından asgari ücrete de ek zam gelip gelmeyeceği en çok merak edilen konulardan biri haline geldi. Peki, asgari ücrete ek zam gelecek mi? Asgari ücret ne kadar olacak? İşte, detaylar...

Ekonomi 30.03.2023, 16:40 30.03.2023, 16:55
Abone ol
Cumhurbaşkanı müjdeyi vermişti! Asgari ücret zammı belli oldu: Enflasyona ek bir pay daha eklenecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın en düşük emekli maaşının 7 bin 500 TL'ye yükseltildiğini duyurmasının ardından asgari ücrete zam yapılıp yapılmayacağı en çok merak edilen sorulardan biri haline geldi.

ASGARİ ÜCRETE İKİNCİ ZAM GELECEK Mİ?

Milyonlarca emekliye gelen müjdenin ardından asgari ücretliler de ikinci zam haberini heyecanla bekliyor. Katıldığı bir programda AKP Grup Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu’nun yaptığı açıklamada 11 bin 50 TL gibi bir asgari ücret iddiası gündeme geldi. Bu iddianın gerçek olması durumunda ise gelecek zam oranı yüzde 36 oluyor.

Her sene sonunda tartışılan asgari ücret zammına dair tüm açıklamalar adeta mercek altına alınır henüz resmi bir açıklama da bulunmuyor. Şu ani için ara zammın 1 Temmuz’dan itibaren yapılacağı yönünde bilgiler olsa da emeklilere gelen zam asgari ücret için de seçim öncesi bir zammın söz konusu olacağını düşündürüyor. 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!