Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı vermişti! Tarım Kredi marketlerinde indirim yarın başlıyor

Tarım Kredi Marketlerinin 30'ün üzerinde temel ihtiyaç maddesinde yapacağı indirim yarın başlıyor. Birkaç gün için tüm ürünlerde yapılan indirimlerin rafa yansıyacağı bildirilirken Genel Müdür Hüseyin Aydın, 'Vatandaş sepetini daha ucuza dolduracak' diye konuştu.

Ekonomi 14.08.2022, 13:34 14.08.2022, 13:36
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimatı vermişti! Tarım Kredi marketlerinde indirim yarın başlıyor

Tarım Kredi Marketlerinde 30'ün üstünde temel tüketim ürününde indirim başladı. 1400 markette etiketler şimdiden değiştirildi. Hafta başına kadar bütün ürünlerde indirimler yürürlüğe konulmuş olacak. 

'VATANDAŞ SEPETİNİ DAHA UCUZA DOLDURACAK'

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın yaptığı açıklamda, 'Vatandaş sepetini daha ucuza dolduracak' diye konuşurken, bazı ürünlerde çok ciddi indirim yapıldığını ifade ederek, tedariki daha rahat sağlanan ürünlerde daha yüksek indirim yapıldığını belirtti. 

TEMEL GIDA ÜRÜNLERİNİN TAMAMI İNDİRİME GİRECEK 

Tarım Kredi Kooperatifleri daha önce indirim gelecek ürünlerini listesini açıklamıştı. Bu kapsamda bir evin ihtiyacı olan temel gıda ürünlerinin tamamı listeye alındı. 

İndirime alınan ürünler kapsamında, Makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, kağıt peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi yer alıyor. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın indirim müjdesini duyurmasının ardından Tarım Kredi'nin zarar edeceğine yönelik iddialara da yanıt veren Aydın, maliyetler artsa dahi uzun süre fiyatları aynı şekilde tutmaya çalışacaklarını belirtti. 

'ZARAR ETMEYECEĞİZ AMA KAR DA ETMEYECEĞİZ'

Aydın, "Zarar etmeyeceğiz ama kâr da etmeyeceğiz. Burada finansal bir yapı kurduk. Aracıyı ortadan kaldırıp, üreticinin daha da fazla kazanacağı bir sistem inşa ediyoruz. Hem üreticiyi destekliyoruz hem vatandaşı ucuz gıdayla buluşturmaya çalışıyoruz. Diğer marketler tedarikçilerine 120 güne kadar ödeme yapıyor. Biz bunu 60 güne indirdik. Üreticiye nefes aldırıyoruz, burada finansal maliyet yaratmayarak oradaki avantajı vatandaşın lehine kullanıyoruz" diye konuştu.

CEP MARKETLER AÇILACAK 

Kooperatif marketlerin 1.400'e yakın hizmet noktası var. Yıl sonuna kadar sayı 2 bine çıkacak. Aydın, daha fazla vatandaşa ulaşmak için illerdeki kooperatif depolarında da cep marketler aracılığıyla ucuz gıda satacaklarını bildirdi.

ET SATIŞLARI DA HAZIRLANIYOR

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, Kooperatif Marketler'de kasap reyonlarının da açılacağını duyurmuştu. Edinilen bilgiye göre, bu konuda da çalışma yapılıyor. Et Süt Kurumu'nun (ESK) çalışması tamamlanınca Kooperatif Marketler'de et de satılacak. ESK, küçükbaş hayvan etinde yüzde 25 indirim yapmıştı. Büyükbaş hayvan etinin de önümüzdeki günlerde yüzde 30-35 indirimle satılması planlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!