banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi dar gelirli vatandaşlar için düğmeye basıldı! 1000 market daha geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, ''Sayısı 2 bin 500'e çıkacak. Piyasayı biz balanse edeceğiz.'' sözlerinden sonra izlenecek yol haritasının detayları belli oldu. Tarım Kredi Kooperatifleri ülke genelinde 1.000 yeni market açmak için kolları sıvadı.

Ekonomi 20.08.2022, 09:27 20.08.2022, 09:53
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan talimat verdi dar gelirli vatandaşlar için düğmeye basıldı! 1000 market daha geliyor

Tarım Kredi Kooperatif marketlerinin temel tüketim ürünlerinde indirimli fiyat uygulaması dar gelirli vatandaşa rahat bir nefes aldırdı. Vatandaşlar, ucuz gıda için kuyruklar oluşturuken Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri marketleri kampanyanın ilk gününde 7 kat ciroya ulaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın indirimli satışların ardından Tarım Kredi Kooperatifleri'nin mevcutta bin 400 olan market sayısının 2 bin 500'e çıkarılması talimatının ardından harekete geçildi. Tarım Kredi Kooperatifleri ülke genelinde 1.000 yeni market açmak için kolları sıvadı.

BAKKALLARA BAYİLİK İMKANI

Sabah'ın haberine göre; Tarım Kredi'nin franchise modeli ile açtıracağı marketlerin adının KoopmarkeT olarak planlandığı öğrenilirken, kendi bünyesindeki marketler ise KooperatiF market adıyla devam edecek.Bu uygulamayla birlikte mahalle arası bakkların yeniden ayağa kalkması sağlanacak.

AİLE MARKETLERİNE ÖNCELİK VERİLECEK

Bayilik modeliyle Türkiye'de şu anda sayıları 30 bini bulan aile marketlerinin bir kısmının da öncelikli olarak Tarım Kredi marketlere dönüştürülmesi hedefleniyor. Bu bayilerin ürün tedariki Tarım Kredi tarafından sağlanacak. Aynı zamanda 1000-1500 metrekare büyüklüğünde KoopgrosS'ların açılmasına da hız verilecek. Yaklaşık 400-500 bin nüfusun olduğu şehir merkezlerinde KoopgrosS'lar açılacak.

DEPO SAYISI ARTIRILACAK

Tarım Kredi, marketlere ürün tedarikinin daha hızlı sağlanması için lojistik merkezlerinin sayısını da artıracak. Bu kapsamda mevcutta İstanbul Avrupa ve Anadolu, İzmir, Antalya, Konya, Mersin, Ankara, Samsun, Diyarbakır, Erzurum, Bursa, Sivas'ta yer alan lojistik depolarının sayısı artırılarak yılsonuna kadar 20 depo sayısına ulaşılmış olunacak.

ERDOĞAN:BİNA İLE BANA GELİN ÜRÜNÜ BİZ VERELİM

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna dönüşü uçakta gazetecilerin sorularını yanıtlarken Tarım Kredi Kooperatifleriyle ilgili şu ifadeleri kullandı; "Şu anda Tarım Kredi Kooperatiflerinin 1300-1400 marketi var. Biz şimdi Tarım Krediye diyoruz ki 'Tarım Kredi, de ki market açmak üzere bana işte 250, 300, 400 metrekarelik bina ile gelin. Ürünü biz verelim. Sen ürün için işletme sermayesi koyma. Onu Tarım Kredi sana versin'"

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!