banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Tarım Kredi'nin un, şeker, yağ gibi ucuz ürünleri artık bakkala geliyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daha önce müjdesini verdiği KOOP Bakkal dönemi başlıyor. Un, şeker yağ gibi temel gıda ürünleri başta olmak üzere 132 ürün artık Tarım Kredi Marketleri'ndeki aynı fiyattan bakkallarda da satılacak.

Ekonomi 09.11.2022, 14:40 09.11.2022, 16:12
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Tarım Kredi'nin un, şeker, yağ gibi ucuz ürünleri artık bakkala geliyor

Tarım Kredi Kooperatifi ürünleri bundan böyle KOOP Market adı altında bakkallarda satılacak. Zincir marketler karşısında ezilen küçük esnafa rahat bir nefes aldıracak dev projede protokol imzası gerçekleşti. Temel gıda ürünleri başta olmak üzere toplamda 132 ürün satılacak.

6 PİLOT İL BELİRLENDİ

İlk etapta 6 ilde hayata geçirilecek olan projede, yıl sonuna kadar Trabzon, Sakarya, Yozgat, Tokat, Konya ve Ankara'da pilot uygulama kapsamında 250 bakkala bayilik verilecek.

2023'TE BİN NOKTAYA ULAŞACAK

2023 yılı içinde gelişen depo ve lojistik ağına uygun illerde KOOP Bakkal projesi yaygınlaştırılacak. 2023'te projenin en az 1.000 noktada hayata geçirilmesi hedefleniyor.

KİMLER BAŞVURABİLECEK?

Peki hangi bakkalar başvurabilecek? Başvurular Kasım ayından itibaren elektronik ortamda yapılacak. Dükkan metrekaresinin en az 75 en fazla 150 metrekare olması gerekiyor. En az 5 yıl ve çalışma ruhsatı olması şart.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili daha önce yaptığı açıklamada "Şimdilik 1335'e ulaşan bu marketlerimizin sayısını en kısa sürede 2 binin üzerine çıkaracağız. Ayrıca ilk etapta 6 şehrimizde 250 noktada uygulamaya başlayacağımız Koopbakkal projesiyle de vatandaşlarımıza temel tüketim maddelerini, bakkal formatındaki satış yerlerinde ulaştırmayı planlıyoruz. Büyüklükleri 75 ila 150 metrekare arasında olacak, sayılarını da 1000'e çıkaracağımız bakkallarımız, bu alanda faaliyet yürüten vatandaşlarımız tarafından işletilecek. Koopbakkal'ların şimdiden ülkemize hayırlı olmasını diliyorum." ifadelerini kullanmıştı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!