banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! İşte ödemelerin yapılacağı zamlı maaşlar ve tarihler

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca emeklinin aylık ve ikramiyelerini Kurban Bayramı öncesi yatıracakları müjdesini vermişti. Gözler ödeme takvimine çevrildi. Emekli aylığı ve ikramiye ödemeleri 17 Haziran'dan itibaren hesaplara yatmaya başlayacak.

Ekonomi 08.06.2023, 08:26 08.06.2023, 08:41
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! İşte ödemelerin yapılacağı zamlı maaşlar ve tarihler

Yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Anıtkabir ziyaretinin ardından ilk toplantısını dün yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanığında Beştepe'de yapılan toplantı yaklaşık olarak 4 saat sürdü. Toplantıda birçok konu masaya yatırıldı ancak öncelikli madde ekonomi oldu.

''EMEKLİ MAAŞLARI BAYRAM ÖNCESİ ÖDENECEK''

Toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları kaydetti;

"Bir güzel haberimiz de emeklilerimize olacak. Emeklilerin maaşlarını ve bayram ikramiyelerini inşallah bayram öncesi ödeyeceğiz.  Asgari ücret tespit komisyonumuz çalışmalarına başlıyor.''

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

Kurban Bayramı tatilinin kaç gün olacağını da belirten Erdoğan, ''Bu sene Kurban Bayramımızı 28 Haziran ile 1 Temmuz arasında idrak edeceğiz. 26 Haziran ve 27 Haziran günlerini de idari izin kapsamına almayı kararlaştırdık. Vatandaşımız toplam 9 gün bayram tatili yapma imkanı bulacaktır.'' diye konuştu.

EMEKLİ AYLIKLARI TAHSİZ NUMRASININ SON HANESİNE GÖRE YATIRILIYOR

Bayram tatili 9 güne çıkarken emekli aylığı ve ikramiye ödemeleri 17 Haziran'dan itibaren hesaplara yatmaya başlayacak. Emekliler Kurban bayramı öncesi çifte bayram yaşarken, temmuzda da zamlı aylık alacak. Mevcut uygulamada emekli aylıkları tahsis numarasının son hanesine göre yatılıyor. SSK emeklileri yaşlılık aylığı tahsis numarasına göre her ayın 17-26'sı arasında, Bağ-Kur emeklileri de 25-28'i, memur emeklileri de 1-5 arasında aylık alıyor. Bağ-Kur emeklilerine aylıkları tahsis numarası 9,7.5 olanlara her ayın 25'inde, 3,1 olanlara 26'sında, 8,6,4 olanlara 27'sinde, 2 ve 0 olanlara da 28'inde yatıyor. SSK emeklileri ise son rakamı 9 olanlar 17, 7 olanlar 18, 5 olanlar 19'unda, 3 olanlar 20'sinde, 1 olanlar ayın 21'inde, 8 olanlar 22'sinde, 6 olanlar 23'ünde, 4 olanlar 24'ünde, 2 olanlar 25'inde 0 olanlar ise her ayın 26'sında aylık alıyor.

ÖDEMELER 5 GÜN İÇİNDE YAPILACAK

Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nda da normal aylık takviminden önce erken ödeme yapılacak. SSK kapsamında gelir ve aylık alanların Haziran dönemi gelir/aylıkları ile Kurban Bayramı ikramiyelerinin 17 Haziran ile 21 Haziran tarihleri arasında 5 gün içinde ödenmesi planlanıyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!