Yandex Metrica

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Emeklilere bayram ikramiye ödemeleri bugün hesaplarda

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi vermişti! Emeklilere bayram ikramiye ödemeleri bugün hesaplarda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı, emeklilerinin bayram ikramiyesinde takvim netleşti. Emeklilere bayram ikramiyesi ödemeleri bugün başladı. Ödemeler 14 Haziran'a kadar yapılacak. Peki ödeme takvimi nasıl olacak? İşte yanıtı...

Ekonomi

10.06.2024, 10:24

Kurban Bayramı'na sayılı günler kalırken ikramiye ödemelerinin tarihi de belli oldu. Açıklama Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

Geçtiğimiz günlerde Kabine Toplantısı'nın ardından açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramda verilecek olan emekli ikramiyesinin ne zaman ödeneceğini duyurdu.

SGK, emekli ikramiyesi hakkında sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Yapılan açıklamada, "Emeklilerimizin Kurban Bayramı ikramiyelerini bugün ödemeye başlıyoruz" ifadelerine yer verildi.

İşte, Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ödemelerinde son bilgiler...

Faizler ne zaman düşecek? Mevduat faizi, konut kredisi faizi 2025'te düşer mi? Faizler ne zaman düşecek? Mevduat faizi, konut kredisi faizi 2025'te... Haberi Görüntüle

KURBAN BAYRAMI İKRAMİYESİ NE ZAMAN ÖDENECEK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuya ilişkin yaptığı açıklamada "Kurban Bayramı ikramiyesini 10-14 Haziran tarihleri arasında emeklilerimizin hesaplarına yatırıyoruz." ifadelerini kullandı.

Emekliye Kurban Bayramı ikramiyeleri bayramdan önce hesaplara yatırılacak.

MÜSİAD'dan dikkat çeken Tayvan ve çip çağrısı: 'Ülkelerin milli güvenliklerini tehdit edebilir' MÜSİAD'dan dikkat çeken Tayvan ve çip çağrısı: 'Ülkelerin milli güvenliklerini... Haberi Görüntüle

SSK- BAĞ KUR VE EMEKLİ SANDIĞI İKRAMİYE ÖDEME TARİHLERİ BELLİ OLDU

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, ikramiye ödemesinin detaylarını sosyal medya hesabından paylaştı.

Bakan Işıkhan'ın paylaşımı şu şekilde;

"Emekli vatandaşlarımızın bayram ikramiyesi ödemeleri Kurban Bayramı öncesinde 10 Haziran ile 14 Haziran tarihleri arasında banka hesaplarına yatırılacak.

Emekli ve hak sahiplerimize toplamda 42 Milyar TL bayram ikramiyesi ödemesi gerçekleştirilecek.

4 (c) (Emekli Sandığı) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 10 Haziran 2024 tarihinde;

4 (b) (Bağ-Kur) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 11 Haziran 2024 tarihinde;

4 (a) (SSK) kapsamında gelir/aylık alanların Kurban Bayramı ikramiyeleri 12-13-14 Haziran 2024 tarihlerinde ödenecek.

Ülkemizin emektarları, kıymetli emeklilerimiz ve aileleri için hayırlı, bereketli olmasını diliyorum."

Bankalar kesenin ağzını açtı! Emekliler bayram edecek: Promosyon kampanyaları Temmuz'da rekor kırdı Bankalar kesenin ağzını açtı! Emekliler bayram edecek: Promosyon kampanyaları Temmuz'da... Haberi Görüntüle

KAMU İŞÇİSİNE İKRAMİYE MÜJDESİ

Kamu işçilerine ikramiye ödeme tarihleri belli oldu. Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

6772 sayılı Kanun kapsamına giren kurumlarda çalışan işçilere 2024 yılında verilecek ilave tediyenin sürelerinin belirlenmesi hakkında Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlandı.

Alınan karara göre; devlet ve bağlı müesseselerde çalışan işçilere 2024'te verilecek ilave tediyenin birinci yarısı 14 Haziran'da ödenecek. Ödemenin ikinci yarısı ise 13 Aralık tarihinde yapılacak ve işçiler tediye ödemelerini iki taksit halinde almış olacak.

Mehmet Şimşek'ten Bahçeli'ye destek teşekkürü: Açıklamaları çok kıymetli! Mehmet Şimşek'ten Bahçeli'ye destek teşekkürü: Açıklamaları çok kıymetli! Haberi Görüntüle

İKRAMİYE ÖDEMESİ NE KADAR OLACAK?

Hatırlanacağı üzere ikramiye 2018 yılında her bayramda 1000 lira olarak verilmeye başlanmıştı. Daha sonrasında 2021 yılında 1100 liraya, 2023 yılında ise 2 bin liraya, çıkmıştı. Bu yıl için ise yüzde 50 artışla 3 bin liraya yükseltilmişti.

SGK, bu Ramazan Bayramı'nda 15,3 milyon emekli ve hak sahibine toplam 41,3 milyar lira ikramiye ödedi.

Bu rakamla birlikte uygulamanın başladığı 2018 yılından bugüne kadar SGK tarafından toplam 166,2 milyar lira ikramiye ödenmiş oldu.

Habere Tepki Ver

3

0

0

0

0

0

0

0

Yorumlar (0)

Recep KIYATSIL

TRHaber.com - Ekonomi


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading