banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yoksula emekliye dev iyileştirme

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki akşam yapılan MYK toplantısında kurmaylarına ekonomiye yönelik mesajlar verirken "Ocaktan itibaren asgari ücretli ve dar gelirliyi mutlu edecek adımlar atacağız. Enflasyonu da dikkate alarak alım gücünü artıracağız.” dedi.

Ekonomi 05.10.2022, 08:01 05.10.2022, 08:15
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Yoksula emekliye dev iyileştirme

Önceki akşam Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı yaklaşık 3 saat sürerken önemli kararlar alındı.

SEÇİM HAZIRLIKLARI

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki MYK toplantısında seçim hazırlıkları ele alındı. Önceki akşam yapılan toplantıda, Seçim İşleri Başkanı Ali İhsan Yavuz, yaz boyunca Türkiye genelinde seçimde görev alacak partililere, sandık başı işlemleri, oy sayımı sırasında yapılacaklar ve oyların tutanağa geçirilmesi sırasında dikkat edilecek konularla ilgili yapılan çalışmaları anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan da özellikle sandıklara sahip çıkılması konusunda bütün hazırlıkların yapılmasını istedi.

EKONOMİYE YÖNELİK MESAJLAR

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kurmaylarına ekonomiye yönelik mesajlar verirken şu ifadeleri kullandı; ''Ocak ayından itibaren asgari ücretliler ve dar gelirlileri memnun edecek adımlar atacağız. Enflasyonu da dikkate alarak, dar gelirlileri  gözetecek şekilde adımlarımız olacak. Vatandaşa ek yük getirecek herhangi bir konuyu gündeme getirmeyin. Tam tersine alım gücünü artıracağız''

''SEÇİM TAKVİMİ BAŞLAMADAN BUNLARI HALLETMEMİZ LAZIM''

Vatandaşa vadettikleri düzenlemelerin bir an önce Meclis’ten geçirilmesini isteyen Cumhurbaşkanı Erdoğan “Seçim takvimi başlamadan bunları halletmemiz lazım. Bir yandan parlamentoda bir yandan sahada çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Son yasama yılında, vatandaşın beklentilerini karşılayacak şekilde çalışmalıyız” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!