banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Dev rekor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'İhracatta geçtiğimiz ay sonu itibarıyla yıllık 221 milyar dolar rakamını yakaladık.' açıklamasında bulundu.

Ekonomi 28.12.2021, 17:21 28.12.2021, 18:03
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi! Dev rekor

Ticaret Bakanı Muş, "Uzun zamandır aşamadığımız bir seviyeyi çok şükür bu yıl aştık. Önümüzdeki hafta Sayın Cumhurbaşkanı'mız ihracatta ulaştığımız büyük rekoru açıklayacak" demişti. Bakan Muş'un konuşması sonrası beklenen açıklama Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapıldı.

'GÜVENSİZLİK DİŞLİSİNDEN KURTULDUK'

Cumhurbaşkanı Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı açıklama şu şekilde:

"Ekonomide çizdiğimiz rota ve geliştirdiğimiz araçlarla ülkemizi geçmişte sürekli içine çekildiği kısır döngüden, arasına sıkıştırıldığı istikrarsızlık çarkından, ezilmeye çalışıldığı güvensizlik dişlisinden kurtardık.

'GEÇTİĞİMİZ AY SONU İTİBARIYLA 221 MİLYAR DOLAR RAKAMINI YAKALADIK'

''Türkiye, zorlu salgın ikliminde bu seneyi de dünyanın önde gelen ülkelerinden pozitif yönde ayrışarak büyümeyle kapatıyor. İhracatta geçtiğimiz ay sonu itibarıyla yıllık 221 milyar dolar rakamını yakaladık. Cari fazla vermeye başlayacağımız günler yakındır.''

'HEDEFİMİZ DÜNYANIN İLK 10 EKONOMİSİ İÇİNE GİRMEK'

''Artık pusulamız katma değerli üretimdir. Rotamız da yatırımdır, istihdamdır, üretimdir, ihracattır, büyümedir. Hedefimiz dünyanın ilk 10 ekonomisi içine girmektir."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!