banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdelemişti: Evlenecek çiftlere SIFIR faiz ile 150 bin TL kredi imkanı! Başvuru yapan herkese verilecek

Milyonların beklediği evlilik kredisine ilişkin olarak belirtilen en önemli husus ise yüzde sıfır faizsiz ve 2 ay boyunca da geri ödemesiz olması milyonlarca evlilik düşünen gence can suyu olacak. Seçim vaatleri çerçevesinde milyonlarca gence duyurulan çalışmalar netlik kazanmaya başladı.

Ekonomi 10.06.2023, 14:48 10.06.2023, 15:27
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdelemişti: Evlenecek çiftlere SIFIR faiz ile 150 bin TL kredi imkanı! Başvuru yapan herkese verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda AK Parti Seçim Beyannamesi ve Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı'nda önemli açıklamalarda bulunmuştu. 2023 Seçimleri için vaatlerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni evlenecek gençlere faizsiz kredi verileceğini duyurmuştu.

"EVLİLİK KREDİSİ VERECEĞİZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yeni evlilikleri teşvik etmek üzere, Aile ve Gençlik Bankası üzerinden yeni evlenen çiftlere iki yılı geri ödemesiz 48 ay vadeli 150 bin lira faizsiz evlilik kredisi vereceğiz. Ayrıca, Aile ve Gençlik Bankasının faaliyetleri arasında, çocukların eğitimi başta olmak üzere aile kurumunu koruyan ve güçlendiren çeşitli hizmetler de desteklenebilecektir." demişti.

EVLİLİK KREDİSİ DETAYLARI

Yeni evlenecek çiftlere devlet destekli faizsiz evlilik kredisi başvuru şartları, tarihleri ve yaş sınırı henüz açıklanmadı. Ne zaman yürürlüğe gireceği de henüz netleşmedi. Detayların yeni Kabine ile birlikte CumhurbaşkanıErdoğan tarafından duyurulması bekleniyor. Konu ile ilgili yeni bir açıklamada geldiğinde haberimizde yer verilecektir.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!