Cumhurbaşkanı Erdoğan konut kredisi müjdesini açıkladı, Ziraat Bankası'na başvuru yağdı! Ziraat Bankası konut kredi faiz oranları ne kadar?

Konutta yüzde 0,99 faizli kredi sürecine ilişkin Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı açıklama üzerine araştırmalar hız kazandı. Peki, Ziraat Bankası konut kredi faiz oranları ne kadar? İşte detaylar...

Ekonomi 10.05.2022, 11:13 10.05.2022, 11:19
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan konut kredisi müjdesini açıkladı, Ziraat Bankası'na başvuru yağdı! Ziraat Bankası konut kredi faiz oranları ne kadar?

İlk defa ev sahibi olacaklar için uygulanması beklenen 0,99 faizli kredi başvuruları heyecanla bekleniyor. Peki, Ziraat Bankası konut kredi faiz oranları ne kadar? İşte ayrıntılar...

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANI NE KADAR?

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün yapılan Kabine Toplantısı'nda konut kredisi konusu hakkında şu açıklamaları yaptı;

"Bu çerçevede konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz. Birinci paket ile ilk defa ve tek konut sahibi olacak vatandaşımıza, 2 milyon liraya kadar değere sahip birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz. İkinci paket, birinci ve ikinci el konutları da kapsıyor. Konut değerinin en az yarısı 1 Nisan 2022'den önce açılmış döviz tevdiat hesaplarının bozdurulması veya fiziki altınların Merkez Bankası'na satılarak karşılanması şartı ile alınacak konutlar bu paketten yararlanabilecek. Konut değeri 2 milyon lirayla sınırlı bu paket 10 yıla kadar vadeli ve aylık yüzde 0,89 faizli konut kredisi içeriyor. Bu paketin bir amacı da döviz ve altın varlıklarının Türk lirasına dönüşümünü teşvik etmektir.

Üçüncü paketimiz inşaat sektörüne yöneliktir. Mayıs ayı başı itibarıyla asgari yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin bir an önce tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık bir kaynak ayırdık. Bir yıl boyunca konut fiyatlarını internet sitelerinde duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalarımız belli bir rakama kadar ve 36 ay vadeyle bu finansmandan yararlanabilecek. Böylece inşaat halindeki projelerin hızla tamamlanarak kısa vadedeki konut arzının artmasını, böylece fiyatların dengeye gelmesini hedefliyoruz."

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ FAİZ ORANLARI

Ziraat Bankası, konut kredisi faiz oranı yüzde 0.99 indirilmesi bekleniyor. Henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!