Yandex Metrica

Sitede Ara

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü: Alibaba Türkiye'ye milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor!

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü: Alibaba Türkiye'ye milyon dolarlık yatırım yapmaya hazırlanıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Alibaba Grup Başkanı Evans ile Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin'i kabul etti. Alibaba Grup Başkanı Evans, Türkiye'ye gelecek dönemde 2 milyar dolarlık yatırım yapmak istediklerini belirtti.

Ekonomi

22.02.2024, 15:49

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Alibaba Grup Başkanı Michael Evans ve Trendyol Grup Başkanı Çağlayan Çetin'i İstanbul'da kabul etti.Alibaba Grup Başkanı Michael Evans, Türkiye'de yapmayı planladıkları yatırımlara ilişkin  Erdoğan'a bilgi vererek, Ankara'da hayata geçirdikleri veri ve lojistik merkezleri ile İstanbul Havalimanı'ndaki ihracat operasyon merkezi gibi yeni yatırımlara ilişkin detayları kendisiyle paylaştı.

Son viraja girildi! Memur ve emekli zammını belirleyecek: İşte ekonomistlerden Haziran ayı enflasyon tahmini... Son viraja girildi! Memur ve emekli zammını belirleyecek: İşte ekonomistlerden... Haberi Görüntüle

"TÜRKİYE LİDER E-İHRACAT POTANSİYELİNE SAHİP"

Türkiye'ye duydukları güven neticesinde bugüne kadar Trendyol aracılığıyla ülkeye 1,4 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını anlatan Alibaba Grup Başkanı Evans, Trendyol'un uluslararası büyüme stratejisini desteklediklerini bildirdi.Evans, Türkiye'nin, dünyanın lider e-ihracat ülkesi olma potansiyeline sahip olduğunu ifade ederek gelecek dönemde burada 2 milyar dolarlık yatırım planlarını olduğunu söyledi. 

 "TEKNOFEST'İ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ"

Alibaba Grup Başkanı Evans, Trendyol'un da sponsorları arasında yer alması dolayısıyla Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST'i de yakından takip ettiğini ifade ederek, bu organizasyonu Türkiye'nin dünya arenasında söz sahibi bir teknoloji oyuncusu olduğunun ispatı olarak gördüklerini anlattı.

VOLEYBOL TAKIMINA TEBRİK 

Aynı zamanda altın madalya sahibi bir olimpiyat sporcusu olan Evans, Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın dünya çapındaki başarılarını da yakından takip ettiğini kaydederek, Trendyol'un spora ve sporculara verdiği destekten de son derece memnun olduklarını aktardı.

Habere Tepki Ver

0

0

0

0

0

0

0

0


Bakmadan Geçme

Tümünü Gör ››

Loading