Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konut müjdesi! Kredi faiz oranı ne kadar olacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Erdoğan konut alacak vatandaşlara müjdeli haberi verdi: “İlk defa konut alacaklara 2 milyon liraya kadar 10 yıl 0.99 faiz kredisi sağlayacağız.”

Ekonomi 09.05.2022, 20:19 09.05.2022, 20:51
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan konut müjdesi! Kredi faiz oranı ne kadar olacak?

Kabine toplantısı sonrası kameraların karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk defa konut sahibi olacaklara büyük bir müjde verdi. Konut fiyatlarındaki artış hakkında konuşan Erdoğan "İlk defa konut sahibi olacaklara 2 milyon liraya kadar birinci el satın almalar için 10 yıla kadar vadeli, aylık yüzde 0,99 faizli konut kredisi sağlıyoruz" ifadelerini kullandı.

"3 AYRI PAKETİ MİLLETİMİZİN HİZMETİNE SUNUYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

"Vatandaşlarımızı konut sektöründeki arızi dalgalanmadan korumak amacıyla konut finansmanı konusunda 3 ayrı paketi milletimizin hizmetine sunuyoruz.

Mayıs başı itibarıyla yüzde 40'ı tamamlanmış ve asgari yüzde 50'si satılmamış inşaat projelerinin tamamlanabilmesi için 20 milyar liralık kaynak ayırdık.

1 yıl boyunca konut fiyatlarını duyurdukları fiyatta sabit tutma taahhüdü veren firmalar, belli rakama kadar 36 ay vade ile finansmandan yararlanabilecek.

TOKİ'YE 30 MİLYARLIK FİNANS DESTEĞİ

Düşük gelir grubundaki vatandaşlarımızı ev sahibi yapmaya yönelik sosyal konut projeleri için TOKİ'ye 30 milyar liralık finans sağlayacağız.

Müteahhitlere, şehir içinde küçük parsellere konut yapmaları için metrekaresi belli fiyatın üzerinde satılmama şartıyla uygun maliyetli kredi kullandıracağız

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!