banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziray müjdesi: Yılbaşına kadar ücretsiz olacak

AK Parti dev bir eseri daha milletin hizmetine sunuyor. Değeri 35 milyar lira olan projeler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıldı. Bu projelerden en önemlisi ise 25 kilometrelik Gaziray. Gaziantepli vatandaşlar bu dev hizmetle konforlu bir şekilde yolculuk yapacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan Gaziray'ın yılbaşına kadar ücretsiz olacağı müjdesine verdi.

Ekonomi 05.11.2022, 17:44 05.11.2022, 18:20
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Gaziray müjdesi: Yılbaşına kadar ücretsiz olacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gaziantep'te 25 kilometre uzunluğundaki Gaziray bağta olmak üzere 3 katlı Yeşilvadi Köprülü Kavşağı'nuın da bulunduğu 35 milyar değerindeki dev projeleri bugün coşkulu bir kalabalıkla birlikte hizmete açtı.

YILBAŞINA KADAR ÜCRETSİZ OLACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açılışını yaptıkları Gaziray'ın yılbaşına kadar ücretsiz hizmet vereceğini bildirdi.

BİR ASIRLIK İŞİ 30 YILA SIĞDIRDIK

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Gaziray, büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenindeki konuşmasında, bir asırda yapılacak işleri 20 yıla sığdırdıklarının altını çizdi.  

Türkiye'nin uzun yıllardır süren altyapı problemini hatırlayan Bakan Karaismailoğlu, bu problemleri büyük ölçüde çözdüklerini dile getirdi.  Karaismailoğlu, "Ülke genelinde 5 bin şantiye ve 700 bine yakın çalışanla dur durak bilmeden çalışıyoruz. Bugün de Gaziantep'teyiz. Gaziantep'in en değerlisi Gaziray'ı Gazianteplilerin hizmetine sunuyoruz. Hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

ERDOĞAN: 30 5 MİLYON TL'LİK 169 TESİSİN AÇILIŞINI YAPTIK

Erdoğan Gaziantep İstasyon Meydanı'nda vatandaşlara hitap etti. Gaziray ve 70 fabrikanın açılışını yapan Erdoğan, kente 30 milyar 5 milyon TL tutarı olan 169 tesisin açılışının yapıldığını söyledi. Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

Buraya Gaziray'la geldik. Gaziray'ın yer altından geçen 5 km'lik üzerini belediyemiz spor ve süs havuzlarıyla düzenledi. Bu güzel parkın da hayırlı olmasını diliyorum.

ULAŞIM SORUNUNA KALICI ÇÖZÜM

Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin lokomotif şehri Gaziantep'teki 5 Organize Sanayi Bölgesi ile şehir merkezi arasında sabah ve akşam saatlerinde işçi transferine bağlı olarak kara yollarında yaşanan trafik yoğunluğunun demir yolu hattıyla çözülmesinin amaçlandığı "Gaziray Banliyö Projesi" tamamlandı.

Gaziantep'in ulaşım sorunlarını çözmesi beklenirken, Gaziray'ın 5 OSB ile küçük sanayi bölgelerini birbirine bağlayacak "Gaziray Banliyö Projesi" ile kentte sabah ve akşam saatlerinde işçi transferine bağlı olarak kara yollarında yaşanan trafik yoğunluğunun demir yolu hattıyla çözülmesi amaçlanıyor. 

300 BİNDEN FAZLA İŞÇİ ÇALIŞTI

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryollarının desteğiyle 2017'de başlatılan "Gaziray Banliyö Projesi", yaklaşık 300 binden fazla işçinin çalıştığı 5 OSB ile küçük sanayi bölgelerini birbirine bağlayacak.

25.5 KİLOMETRE UZUNLUĞUNDA 16 İSTASYONU VAR

Gaziantep havaalanında açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Türkiye’nin kendine özgü yatırım, istihtam,üretim ve ihracat odaklı büyümesinin devam ettiğini söyleyerek, 25.5 kilometre uzunluğunda 16 tane istasyonu olan Gaziantep merkezde 6 Organize Sanayi Bölgesini birleştiren çok önemli bir projeye imza attıklarını belirtti.

GAZİRAY'IN İLK SÜRÜŞÜNÜ ERDOĞAN GERÇEKLEŞTİRDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan bir dizi açılışa katımak için şehre geldi. Burada ilk durağı Gaziray Beylerbeyi İstasyonu oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı bakanlar, milletvekilleri, protokol üyeleri ve binlerce vatandaş karşıladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, istasyon girişinde öğrenciler tarafından müzik dinletisi sunuldu.

Müzik dinletisinin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan ile diğer protokol üyeleri, Beylerbeyi İstasyonu'na giriş yaptı ve Gaziray Banliyö Hattı ilk sürüşünü gerçekleştirdi.

10 MİLYAR TL'LİK GAZİRAY HİZMETE GİRDİ

Bugünkü maliyetlerle yaklaşık 10 milyar TL değerinde olan yatırımı Gazianteplilerin hizmetine sunmanın gururunu yaşadıklarını kaydeden Karaismailoğlu, şu ifadeleri kullandı;

Gaziantep’te çok önemli bir gün geçireceğiz. Cumhurbaşkanımızın katılımlarıyla çok önemli açılışlar var. Bilindiği gibi ülkemizin her tarafını hummali bir çalışma var. Yatırımlar artarak devam ediyor.  Türkiye yatırımlarını artırıyor. Türkiye’nin kendine özgü yatırım istihdam üretim ihracat odaklı büyüme devam ediyor. Bugün Gaziantep’te önemli açılışlar var bunlardan en önemlisi Gaziray. Uzun zaman süren önemli bir çalışmanın ürünü. 25,5 kilometre uzunluğunda 16 tane istasyonu olan Gaziantep merkezde altı tane OSB’yi birleştiren çok önemli bir iş. Gaziantep gibi büyük şehirlerde önemli problemlerden birisi şehrin içerisindeki trafik yoğunluğu. Bu yoğunluğu azaltacak yaşam kalitesini yükseltecek vatandaşların hayatını ve ulaşımı kolaylaştıracak en büyük iş. Bugünkü maliyetlerle yaklaşık 10 milyar TL değerinde olan bir yatırıma yarın Gazianteplilerin hizmetine sunmanın gururunu yaşayacağız. Bunun gibi çok değerli ve kıymetli işler Türkiye’nin farklı bölgelerinde devam ediyor. 81 vilayetimizde çok önemli çalışmalarımız var. Ülkemizin önündeki yatırım hamlesi eser ve hizmet şöleni artarak devam edecektir. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.

 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!