banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan enflasyonu mesajı: Yılbaşından itibaren boynunu kıracağız

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Türkiye 2023 Zirvesi'ne video mesaj yolladı. Erdoğan, 'Enflasyonu da adım adım çözüme kavuşturuyoruz. Yılbaşından itibaren enflasyonun boynunu kırmış olacağız.' ifadelerini kullandı.

Ekonomi 08.12.2022, 09:50 08.12.2022, 10:25
Abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Turkuvaz Medya Merkezi'nde düzenlenen 2023 Zirvesi'ne video mesaj gönderdi. Zirveye video mesajla katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, enflasyon mesajı verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde;

''İHRACATIMIZ HER AY REKOR KIRIYOR''

Dünya salgın ve savaş nedeniyle sancılı bir süreçten geçiyor. Enflasyon sorunu tüm ekonomileri zorluyor. Faiz artırıp enflasyonu düşürme girişimi bekletiyi karşılamıyor. Ekonomiler hayat pahalılığı ve istihdam kayıpları yaşıyor. Bu sıkıntılı dönemi nispeten rahat geçiren ülkelerden biriyiz. İhracatımız her ay rekor kırarak 300 milyar dolar eşiğine yaklaşıyor. OSB'ler, fabrikalar, imalat tesisileri harıl harıl çalışıyor.

''İSTİHDAMDA İLK KEZ 31 MİLYON SINIRINI AŞMA BAŞARISINI GÖSTERDİK''

Salgının vurduğu turizmde zararı karşılamanın ötesine geçtik. Salgının en çok vurduğu turizm sektöründe, zararlarımızı telafi etmenin ötesine de geçerek farklı bir ivme yakaladık. İşgücüne katılım oranımız artmasına rağmen istihdama ilk kez 31 milyon sınırını aşma başarısı gösterdik. İstihdamda ilk kez 31 milyon sınırını aşma başarısını gösterdik.

''YILBAŞINDAN İTİBAREN ENFLASYONUN BOYNUNU KIRACAĞIZ''

Togg'un üretim tesisi açılışını büyük bir gururla yaptık. Yusufeli Barajı'nın açılışıyla enerji hamlemizi bir adım daha öne taşıdık. Karadeniz'de keşfettiğimiz doğalgazı halka ulaştırma çalışmalarımız sürüyor. Enflasyonu da adım adım çözüme kavuşturuyoruz. Tedbirlerin etkisiyle inşallah önümüzdeki yılbaşından itibaren enflasyonun boynunu kırmış olacağız. 

''TERÖRÜN BİZİ YOLUMUZDAN ALIKOYMASINA İZİN VERMEYECEĞİZ''

Savunmada ulaştığımız seviye milletimizin gurur kaynağı. Savunma sanayii ihracatında geçen sene rekor kırdık. Savunmada ihtiyacımız olan ürünleri milli imkanlarla üretiyoruz. 2023 senesini savunmada da milat yapmakta kararlıyız. Türkiye Yüzyılı Vizyonumuzu hayata geçirene kadar durmayacağız. Terörün bizi yolumuzdan alıkoymasına izin vermeyeceğiz."

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!