banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve EYT mesajı! Tarih verip duyurdu

Son dakika haberleri... Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca vatandaşın merakla beklediği asgari ücret ve emeklilikte yaşa takılanlar konusu ile ilgili önemli mesajlar verdi.

Ekonomi 03.11.2022, 08:49 03.11.2022, 09:03
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve EYT mesajı! Tarih verip duyurdu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı televizyon programında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunurken milyonların merakla beklediği asgari ücret ve emeklilikte yaşa takılanlar konusu ile ilgili önemli mesajlar verdi. 

''ARKA ARKYA AÇIKLANDIĞI AYALR OLACAK''

"Şu anda sağ olsun Vedat Bey ekibiyle beraber Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığımız çalışmalarını yoğun bir şekilde devam ettiriyor. Bu çalışmalarla birlikte inşallah önümüzdeki ay ve yeni yıl, bunların arka arkaya açıklandığı aylar olacak ve buralardaki ücret politikalarımız da ne durumdaysa bunları da yine açıklayacağız.'' dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve EYT açıklaması

''YENİDEN TESPİT ÇALIŞMASI OLACAK''

''Asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak.'' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Tabii en önemlisi bunlardan asgari ücretin yeniden tespiti çalışması olacak. Bu çalışmayla birlikte de gerek sözleşmeliler gerek EYT bütün bunlar, arka arkaya yani biz 2023'e bunları da açıklayarak girmiş olacağız." şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan asgari ücret ve EYT açıklaması - 1

EKONOMİ MESAJI

Faizi tek haneli rakama doğru çektiklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda Türkiye tarihinin en büyük büyüme dönemlerini yaşıyor. Ve bu konuda da yarışma halindeyiz. İkide bir önümüze enflasyonu çıkarıyorlar, yılbaşından sonra tekrar konuşacağız inşallah. Şu anda faizi biz tek haneli rakama doğru çekiyoruz. Bununla birlikte de başta kamu bankalarımız olmak üzere yatırımda kamu bankalarımız teşvik edici olacak. Niye? Çünkü yatırımı başaracağız ki istihdamı artıralım. Örneğin istihdamda ciddi bir sıçramayı yakaladık. Bu şimdi daha da artacak. Neyle? Yatırımla. İstihdamla birlikte üredim de artacak. Üretimin arkasından ne gelecek? Üretim ihracatı tahrik edecek, ihracatla birlikte de bir şey daha var o da nedir, cari fazla yoluyla büyüme." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!