banner2

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamıştı! Emeklilere ek zam yapılacak mı? SSK ve Bağ-Kur'luya ne zaman zam yapılacak?

Emekli maaşlarına ek zam yapılacak mı, emekli maaşları ne kadar olacak sorularının yanıtı merak edilirken Cumhurbaşkanı Erdoğan, gazetecilerin sorusu üzerine emekli maaşına ilişkin açıklama yaptı.

Ekonomi 22.09.2023, 22:44 22.09.2023, 22:52
Abone ol
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklamıştı! Emeklilere ek zam yapılacak mı? SSK ve Bağ-Kur'luya ne zaman zam yapılacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptığı açıklamada emeklilere ek zam yapılacağının sinyalini verdi. Erdoğan, "Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır" ifadelerini kullandı. Bu açıklama, emeklilere ek zam yapılmasının kesin olduğunu gösteriyor. Ancak, ek zam oranının ne kadar olacağı henüz belli değil. Ek zam, enflasyon farkına ek olarak verilecek.

Emeklilere ek zam olacak mı, sorusu gündemde yer alırken son dakika açıklama geldi. Memurlarda olduğu gibi emeklilere ek veya seyyanen zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu olmuştu. Enflasyon farkı ile zam alacak olan milyonlarca emekli SSK Bağkur yeni yıl zammı için beklemeye başlarken, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama geldi. New York'ta düzenlenen 78'inci Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sonrası Türkevi'nde gazetecilerin gündeme dair sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan , emeklilerin ücretlerinde ne zaman artış olacağıyla ilgili olarak, "Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır" ifadelerini kullandı. İşte, o konu hakkında bilgiler.

MAAŞLARA EK ZAM YAPILACAK MI?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 78'inci BM Genel Kurulu'nda katıldıktan sonra New York'taki Türkevi'nde kritik temaslarda bulundu. Erdoğan, New York ziyareti ile ilgili Türkevi'nde gazetecilerin sorularını yanıtladı.

SORU: Emeklilerin durumuyla ilgili birtakım düzenlemeler yapılacağı Çalışma Bakanlığı tarafından sık sık dile getiriliyor. Ancak zamanlaması konusunda hiçbir açıklama olmuyor. Yoğun bir çalışma var. Bunu görüyoruz, biliyoruz. Bu düzenlemeler, düzeltmeler ne zaman sonuçlanır? O konuda söyleyecekleriniz çok önemsiyoruz.

"EMEKLİLERİN SIKINTILARINI BİLİYORUZ"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, soruya. "Fazla uzamaz. Yani en kısa zamanda. İlgili bakanım zaten çalışmalarını sürdürüyor. Dönüşte zaten bir araya gelip, 'Ne durumdasın, ne yaptın, ne yapıyorsun?' kendisinden bunun bilgilerini de alacağız. Ama 2024'e inşallah bunun kararlarını vermiş olarak gireriz. Biz ekonominin kronik problemlerini çözerken işçilerimizin, memurlarımızın yanı sıra emeklilerimizi de enflasyona ezdirmemek için çabalıyoruz. Bu konuda attığımız adımlar mevcut. Emeklilerimizin sıkıntılarını da biliyoruz. Toplumun tüm kesimlerine yönelik adımlar attığımız gibi onların da yaşam koşullarını iyileştirici adımlar atacağız. Uyguladığımız Orta Vadeli Programın başarıya ulaşmasıyla birlikte oluşacak refah artışında toplumun tüm kesimleri gibi tabii ki emeklilerimiz de payını alacaktır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da emeklilerimizin hak ettikleri refah düzeyine ulaşmaları için gayret göstereceğiz." şeklinde yanıt verdi. 

Emeklilere ek zam yapılması, milyonlarca emeklinin yüzünü güldürecek. Enflasyon karşısında eriyen emekli maaşlarına ek zam yapılması, emeklilerin refah seviyesini artıracak.

Emeklilere ek zam yapılmasının, ekonomiye de olumlu yansıması bekleniyor. Emeklilerin daha fazla harcama yapması, ekonominin canlanmasına yardımcı olacak.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!