banner2

Çocuklu aileye 600 TL destek! e-Devlet'ten başvuran PTT'den alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı "Aile Destek Programı" kapsamında dar gelirli ailelere çocuk destek ödemesi yapıyor. Peki, Aile Destek Programı ödemeleri ne kadar? Aile Destek Programı'na kimler başvurabilir? Ödemeler ne zaman yapılacak? İşte, detaylar...

Ekonomi 26.11.2022, 12:54 26.11.2022, 13:23
Abone ol
Çocuklu aileye 600 TL destek! e-Devlet'ten başvuran PTT'den alacak

Dar gelirli ailelere Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan çocuk destek ödemesi yapılıyor. Peki, çocuk destek ödemesi ne kadar? Kimler "Aile Destek Programı"na başvurabiliyor? Aile Destek programı ödemeleri ne zaman yapılıyor? İşte, Aile Destek Programı'nın detayları...

ÇOCUK DESTEK PROGRAMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Destek programından yararlanmak isteyen vatandaşlar, "Aile Destek Programı" başvurularını e-Devlet üzerinden gerçekleştirebilirler. e-Devlet'ten yapıldığı gibi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına(SYDV) veya bakanlığın herhangi bir kurumuna giderek başvuruda yapabilirler.

KİMLER DESTEK ÖDEMESİ ALABİLİYOR?

İhtiyaç sahibi olduğu tespit edilen herkes destekten yararlanabilecek. Mevcutta sosyal destek yardımı alanlar da ek olarak bu desteği alabiliyor.

ÖDEME NE KADAR DEVAM EDİYOR?

Aile Destek Programı'nda 12 ay boyunca düzenli olarak ödeme yapılacak.

ÇOCUK DESTEK ÖDEMESİ KAÇ TL?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Aile Destek Programı kapsamında aldıkları Çocuk Bileşeni ödemelerinin kasım ayı itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını duyurdu.

Bakan Yanık, yaptığı yazılı açıklama ile her zaman ihtiyaç sahibi vatandaşların yanlarında olduklarını belirtti.

BÜTÇE 40 MİLYAR TL'YE ÇIKARILDI

Aile odaklı sosyal yardım ve sosyal hizmet anlayışıyla politika üretmeye sürdürdüklerini vurgulayan Yanık, bu kapsamda Türkiye Aile Destek Programının mevcut bütçesini 25 milyar liradan 40 milyar TL'ye çıkardıklarını hatırlattı.

Destek programının kapsamını genişlettiklerini, yardım programı süresince sosyal yardım alan hanelerde yaşayan çocuklar için de ilave destek vereceklerini kaydeden Yanık, "Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteği ile hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 TL ile 650 TL aralığında destek vereceğiz." dedi.

NE KADAR ÖDEME YAPILACAK?

Bakan Yanık çocuk sayısına göre ise yapılacak destek ödemeleri için şu bilgileri verdi:

Bir, iki çocuklu hanelere 350 TL, 
Üç çocuklu hanelere 450 TL, 
Dört çocuklu hanelere 550 TL, 
Beş ve üzeri sayıda çocuk bulunan hanelere 650 TL ödeme yapacak.

Türkiye Aile Destek Programı kapsamında hayata geçirilen çocuk desteği ödemelerini de kasım ayı itibarıyla hak sahiplerinin hesaplarına yatıracaklarını duyurdu.
 

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!