banner2

Çocuğu okula giden aileler dikkat! Şartları karşılayana Bakanlık'tan her ay 3 bin 708 TL destek geliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan çocuğu okula giden ailelere müjde geldi. Her ay 3 bin 708 TL destek için sadece bu şartları taşımanız yeterli. İşte, detaylar...

Ekonomi 20.03.2023, 12:22 20.03.2023, 12:29
Abone ol
Çocuğu okula giden aileler dikkat! Şartları karşılayana Bakanlık'tan her ay 3 bin 708 TL destek geliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan müjde üzerine müjde geliyor. Bakanlık çocuğu okula giden ailelere desteğin başladığını duyurdu. Her ay 3 bin 708 TL ödeme yapılacak. İşte, detaylar...

HER AY 3 BİN 708 TL HESAPLARA YATIRILACAK

2023 yılının mart ayı ile birlikte çocuk yardımı ödemesini düzenli olarak ailelere her ay 3.708 TL olarak yatırılacak. Çocuklu ailelere verilen destek ödemesine dair araştırmalar devam ediyor. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara verilen destek ödemesi çocuğu okula giden ailelere her ay düzenli olarak verilecek.

SED yardımı olarak bilinen destek ödemesi 3.708 TL'ye kadar yükselebiliyor. Başvurularınızı e-Devlet sistemi üzerinden veya ikametgahınıza bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına şahsi olarak giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

SED DESTEĞİ BAŞVURU ŞARTLARI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gündeme taşınan SED desteğine dair başvuru şartları ve detaylar paylaşıldı. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan ailelere sunulan destek ödemesi çocuklar için sağlanıyor. SED yardımından faydalanabilmek için hane içindeki kişi başına düşen net asgari ücretin en az 3'te 1'i olması gerekir.

Ayriyeten kamu kurumu korumasında olması şartlar arasında yer alıyor. Şartları barındıran vatandaşlar ise başvuru işlemlerini Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarından veya e-Devlet sistemi üzerinden yapılıyor. Kimlik kartınız ve çocuğunuzun kimlik kartının yanınızda bulunması gerekir.

SED DESTEĞİ ÖDEMESİ NE KADAR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gündeme getirilen destek ödemesi merak konusu oldu. SED yardımı ilkokul, ortaokul, liste ve üniversite öğrencilerine değişiklik göstererek yatırılıyor. Aile içerisindeki çocuk başına verilen destek ödemesi en fazla 3.708 TL'ye kadar yükselebiliyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından resmi internet sayfasında paylaşılan detaylara göre çocuğunuzun eğitim seviyesine göre en kadar destek alabileceğinizi görebilirsiniz. 12 ay boyunca düzenli olarak hesaplara yatırılacak olan destek ödemesi ihtiyaç sahibi ve dar gelirli ailelere veriliyor.

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!