Çin'den Türkiye'ye geliyor! Bu aracın sıfırı 110.000 TL'ye satışa çıkacak! İçi ise hepsinden farklı

Petrol fiyatlarının ve dolar kuruna endeksli sıfır araçların fiyatlarının artmasıyla birlikte vatandaşlar daha uygun fiyatlı elektrikli araçlara yöneldi. 210 bin TL'lik Citroen Ami'nin ardından Çinli otomobil firması yeni modelini piyasaya sürdü.

Ekonomi 13.05.2022, 10:31
Çin'den Türkiye'ye geliyor! Bu aracın sıfırı 110.000 TL'ye satışa çıkacak! İçi ise hepsinden farklı

Küresel çapta, sıfır ve ikinci el araçlarının fiyatının artmasıyla birlikte birçok otomobil firması uygun fiyatlı elektirikli araçlarını piyasaya sürdü. Çinli otomobil firmasının ürettiği Urbee marka arabalar ise şimdiye kadar üretilenlerden çok daha farklı. 3 yolcu taşıyabilen aracın 110 bin TL gibi bir ücrete Türkiye'de yollara çıkması bekleniyor.

SAATTE 45 KM HIZ YAPIYOR

Haberay'ın haberine göre, saatte minimum 45Km/s hızı olan Çin markası Urbee’nin şarj kullanımı ise ortalama 110 ile 150 KM arasında değişiyor. Otomobilin yokuş performansı ise tatminkar düzeydedir. Tabiki fazla dik yokuşlarda yük ağırlığına göre performansı düşebilmektedir.

CİTROEN AMİ'YE RAKİP OLACAK

Otomobilin fiyatı konusunda, yakın zamanda ülkemizde kullanılmaya başlanan Citroen Ami modeli ile karşılaştırmalar yapılmaktadır. Fransız markası olan Citroen Ami model arabaların fiyatının 210 Bin TL bandında olduğu düşünüldüğünde Çin markası Urbee’nin fiyatı buna göre çok uyguna payasaya sürülmektedir.

2022 Yılında ülkemizde satışa çıkarılacak aynı segment otomobil olan Çinli Urbee’nin fiyatı 110 bin TL’den satışa çıkarılacak. Araba henüz satışa çıkarılmadan önce bile yoğun talep görüyor. 2022 yılında satışa çıkacak olan aracın diğer araçları sollayacağı kesin. Peki ne kadar satış olacak? Bu tür araçların üretimi artacak mı? Bu sorular şu anlık hep merak konusu. Bu gidişle cevaplarını kısa sürede alacağız gibi duruyor…

Yorumlar (0)
Yorum yapabilmek için lütfen üye girişi yapınız!